Marvanová a bývalá manažerka ŘSD Pošvářová: Policie, prověř dálnici

20.03.2014 7:46

Náměstkyně ministryně spravedlnosti Hana Marvanová a bývalá šéfka kontroly kvality na ŘSD Miloslava Pošvářová požadují, aby protikorupční policie znovu prověřila eventuální spolčení či skryté dohody bývalých zaměstnanců Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se stavebními nebo projektovými firmami. A to v kauze údajně předražené výstavby úseku dálnice D47 v Ostravě a okolí. Informoval o tom server Novinky.cz.

Marvanová a bývalá manažerka ŘSD Pošvářová: Policie, prověř dálnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto
reklama

Podle něj přitom detektivové většinu podnětů ze strany ŘSD odložili. A to přesto, že ŘSD vyčíslilo jen u čtyř mostů v Ostravě škodu na celkem 350 milionů korun. Ta vznikla na nedodané či zaměněné oceli.

Podle Pošvářové se ale vyšetřovatelé případným napojením státních zaměstnanců na soukromé firmy téměř nezabývali.

Pošvářová si myslí, že zodpovědný za celou situaci je bývalý vedoucí technické dozorčí správy ŘSD Tomáš Mráček. ŘSD totiž zmíněnou stavbu v průběhu roku 2008 převzalo a bez větších výhrad zaplatilo.

„Oni říkají: Vy jste tam měli správce stavby, což znamená, že jste o tom jeho prostřednictvím věděli a vy jste s tím souhlasili. A teď po několika letech nám říkáte, že jsme to dělali špatně. Tak jste si tam měli dát někoho jiného, kvalifikovanějšího, nebo někoho, komu můžete lépe věřit,“ citoval server Pošvářovou s tím, že stejně argumentovala i policie a žalobce Radim Sobek.

Podle serveru se do případu nejspíše vloží Ministerstvo spravedlnosti. Náměstkyně ministryně Hana Marvanová totiž serveru sdělila, že si ministerstvo může od nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana vyžádat informace o věci a v případě nějakých pochybností žádat nápravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…