Masakr v hospodě: Všichni politici truchlí. Tři z nich však uvedli něco navíc, co stojí za přečtení

25.02.2015 7:47

Mezi komentáři, které na sociálních sítích reagují na bezhlavou střelbu dvaašedesátiletého muže, po níž zůstalo v restauraci Družba v Uherském Brodě devět mrtvých, včetně samotného střelce, se najdou i takové, které nějakým způsobem vybočují z řady.

Masakr v hospodě: Všichni politici truchlí. Tři z nich však uvedli něco navíc, co stojí za přečtení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto

Anketa

Je nutné v rámci reakce na masakr v Uherském Brodě omezit právo na držení zbraně a zpřísnit v tomto směru předpisy?

17%
11%
hlasovalo: 13316 lidí

Předseda Asociace krajů České republiky a sociálně demokratický hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve svém komentáři nejprve vyjádřil pozůstalým soustrast, aby následně vyzdvihl opatření, jehož smysluplnost se naplno odhalila až po střelbě v Uherském Brodě. „Opakovaně jsem čelil dotazům, proč na jižní Moravě Policie ČR a IZS (Integrovaný záchranný systém) pravidelně cvičí řešení mimořádné události s kódovým označením "Amok", tedy aktivní střelec. Bohužel dnešek ukázal, že je to třeba...“ napsal Hašek.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek konstatoval, že takovým tragédiím se bohužel nedá úplně zabránit. „Bohužel agresivita ve společnosti roste, ale pokud se jednalo o útok šílence, nedá se takovým tragédiím úplně zabránit,“ myslí si Bělobrádek, který stejně jako Hašek rovněž vyjádřil pozůstalým hlubokou soustrast.

Osobní rozměr má střelba v Uherském Brodě pro europoslance za hnutí ANO Pavla Teličku. „Myslím na všechny osoby a rodiny postižené dnešní střelbou. O to více, že část mojí rodiny pochází právě z Uherského Brodu. Přeji hodně síly,“  

Co přesně politici napsali:

Michal Hašek

Šílený střelec už i v ČR, na místě je soustrast všem pozůstalým z dnešní tragédie v Uherském Brodě. Opakovaně jsem čelil dotazům, proč na jižní Moravě Policie ČR a IZS pravidelně cvičí řešení mimořádně události s kódovým označením "Amok", tedy aktivní střelec. Bohužel dnešek ukázal, že je to třeba...“

Pavel Bělobrádek

Chci vyjádřit hlubokou soustrast obětem masakru v U. Brodě. Bohužel agresivita ve společnosti roste, ale pokud se jednalo o útok šílence, nedá se takovým tragédiím úplně zabránit.

Pavel Telička

Myslím na všechny osoby a rodiny postižené dnešní střelbou. O to více, že část mojí rodiny pochází právě z UB. Přeji hodně síly.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…