Masakr v hospodě: Všichni politici truchlí. Tři z nich však uvedli něco navíc, co stojí za přečtení

25.02.2015 7:47 | Zprávy
autor: luš

Mezi komentáři, které na sociálních sítích reagují na bezhlavou střelbu dvaašedesátiletého muže, po níž zůstalo v restauraci Družba v Uherském Brodě devět mrtvých, včetně samotného střelce, se najdou i takové, které nějakým způsobem vybočují z řady.

Masakr v hospodě: Všichni politici truchlí. Tři z nich však uvedli něco navíc, co stojí za přečtení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto

Předseda Asociace krajů České republiky a sociálně demokratický hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve svém komentáři nejprve vyjádřil pozůstalým soustrast, aby následně vyzdvihl opatření, jehož smysluplnost se naplno odhalila až po střelbě v Uherském Brodě. „Opakovaně jsem čelil dotazům, proč na jižní Moravě Policie ČR a IZS (Integrovaný záchranný systém) pravidelně cvičí řešení mimořádné události s kódovým označením "Amok", tedy aktivní střelec. Bohužel dnešek ukázal, že je to třeba...“ napsal Hašek.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek konstatoval, že takovým tragédiím se bohužel nedá úplně zabránit. „Bohužel agresivita ve společnosti roste, ale pokud se jednalo o útok šílence, nedá se takovým tragédiím úplně zabránit,“ myslí si Bělobrádek, který stejně jako Hašek rovněž vyjádřil pozůstalým hlubokou soustrast.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…