Fake news či dezinformace jsou v současnosti mediálním tématem číslo jedna. Za oceánem z jejich šíření obviňuje americký mediální mainstream současného prezidenta USA Donalda Trumpa. Ten jakoby na oplátku z šíření hoaxů, polopravd a manipulací často viní zase americké novináře. V Evropě zase v mediálním prostoru žije téma proruských dezinformací a propagandy.
V neděli 11. listopadu uplynulo sto let od konce první světové války, největšího masakru a válečného konfliktu v dějinách lidstva. Konflikt, který přinesl nesmyslnou smrt milionům, rovněž znamenal i významný rozkvět (lze-li to takto nazývat) propagandy a mediálních manipulací.
Propagandisté se tváří v tvář obrovským možnostem propůjčených jim moderními tiskovými formáty své dílo teprve učili. Aby jen o pár desítek let později propaganda dospěla do svého neslavného vrcholu ve službách dvou hrůzných totalitních režimů: nacismu a stalinismu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jonáš Kříž