Máte rádi Pink Floyd? Tak čtěte. Rocková legenda ostře promluvila k dění ve Venezuele

20.02.2019 18:11

Legendární rockový hudebník Roger Waters (Pink Floyd a další) se na internetu vymezil proti humanitárnímu koncertu na podporu strádajících Venezuelanů, který v kolumbijském městě Cúcuta hodlá uspořádat britský miliardář a majitel společnosti Virgin Richard Branson. Podle Waterse jde o politickou akci, která s humanitární činností a se zájmy strádajících Venezuelanů nemá nic společného.

Máte rádi Pink Floyd? Tak čtěte. Rocková legenda ostře promluvila k dění ve Venezuele
Foto: Repro YouTube
Popisek: Rocková legenda Roger Waters

Miliardář Richard Branson, který humanitární koncert pořádá, očekává, že by se na koncertě mělo sejít až 300 tisíc lidí. Miliardář chce na koncertě vybrat kolem 100 milionů dolarů. Část peněz plánuje vybrat od diváků sledujících živý přenos koncertu přes internet.

Anketa

Je Miloš Zeman na Pražském hradě obklopen kvalitními spolupracovníky?

65%
35%
hlasovalo: 7022 lidí

Podle muzikanta Rogera Waterse ovšem Bransonův koncert nemá s humanitární činností nic společného. Důvodem pro koncert je podle Waterse to, že Branson převzal pohled Spojených států amerických ve smyslu „Právě jsme se rozhodli, že ovládneme Venezuelu, jakékoliv mohou být naše důvody“. „Ale nemá to nic společného s potřebami venezuelského lidu.“ Uvedl Waters ve videu, které umístil na sociální síti YouTube. „Nemá to nic společného s demokracií, nemá to nic společného se svobodou a nemá to nic společného s pomocí,“ upřesnil muzikant.

„Mám v Caracasu právě teď přátele a zatím tam nedochází k žádné občanské válce, žádnému krveprolití a běsnění a žádná zjevná diktatura, žádné masové zatýkání opozice a potlačování tisku,“ doplnil Waters.

„Chceme skutečně, aby se z Venezuely stal nový Irák, Sýrie nebo Libye? Já to nechci a nechtějí to ani obyvatelé Venezuely,“ uvedl Waters.

A jak na daná vyjádření reaguje sám Branson a jeho Virgin? Reakci tiskového mluvčího společnosti přinesl britský liberální list Guardian.

„Richard jim pomáhá zvyšovat povědomí o krizi ve Venezuele a snaží se touto akcí vybrat nezbytné finanční prostředky,“ sdělil za Virgin tiskový mluvčí. „Není to žádné politické vyjádření a Spojené státy v tom nejsou jakkoliv zapojeny,“ dodal.

O kritických slovech rockové legendy Rogera Waterse z kapely Pink Floyd  na adresu Bransonova humanitárního koncertu pro Venezuelu informovala i agentura Reuters.  

Vlastní koncert na protest proti Bransonově akci pořádá i současný venezuelský prezident Nicolas Maduro

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …