Matěj Stropnický na Frekvenci 1 nejen o svém otci: Rád si poslechnu jeho názor, ale...

04.10.2015 20:51

Novinář a politik Matěj Stropnický byl hostem Pressklubu na Frekvenci 1, kde si s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým povídal nejen o současné personální situaci na pražské radnici.

Matěj Stropnický na Frekvenci 1 nejen o svém otci: Rád si poslechnu jeho názor, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Stropnický si je podle svých slov vědom, že si během svého působení v politice už stihl vytvořit nějaké nepřátele, ale zároveň i přátele. On sám byl několikrát za svou činnost kritizován pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou, která s ním dokonce odmítla jednat.

„Odmítám vnímat, že by mě paní Krnáčová nechtěla na radnici. Navíc já v politice nemám přátele. Na radnici jsem jediný z pětašedesáti lidí, kdo má přímý mandát, takže i kdybych měl vadit, tak tam budu,“ řekl o svém postavení ve vedení hlavního města s tím, že dnes například strávil s primátorkou dvě hodiny. „Nicméně (ne)jednání paní Šlechtové mě překvapilo, ale nebudu z toho dělat mezinárodní ostudu,“ řekl.

Za svůj politický cíl si Stropnický mladší klade poměřovat se s ekonomickou mocí městskou, státní i světovou a chce se jí vyrovnávat mocí politickou. „Mezi ekonomickou moc patří všichni, kteří mají zájem v ekonomických zájmech hlavního města Prahy. Jsou to tedy mí partneři, ale i soupeři,“ podotkl.

Stranický šéf jeho otce, ministra obrany, Andrej Babiš je podle něj manažer, který má čuch na to, jak politicky vyřešit to, co se politikou nemá tvářit. „Už jsem si zvykl,“ řekl posléze na to, že je jeho otec vídán právě po boku Andreje Babiše. „Vždy si rád poslechnu jeho názor, ale myslím, že mám v politice větší zkušenost než on sám,“ podotkl Stropnický, který sám sebe považuje kromě politika za novináře.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

10:40 Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz konstatoval, že demonstrace na Letné …