Matka "norských dětí" se rozpovídala v rádiu: Toto všechno už mi norský úřad provedl. Je to opravdu nelidské

9. 2. 2015 18:55

V pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls vystoupila Echa Michaláková, matka dvou synů, které jí před třemi lety odebral norský úřad na ochranu dětí Barnevernet. Zmínila i srovnání prezidenta Zemana, který srovnal norský úřad s nacistickým programem na výchovu rasově čistých dětí. Ostře kritizovala ministryni práce Michaelu Marksovou Tominovou (ČSSD) nebo ředitele na ochranu dětí Zdeňka Kapitána a popsala, jak moc jí norský úřad Barnevernet vyhrožuje.

Matka "norských dětí" se rozpovídala v rádiu: Toto všechno už mi norský úřad provedl. Je to opravdu nelidské
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

 "Měla bych se setkat s premiérem Sobotkou (ČSSD) a vyřešit některé věci okolo mých dětí, také bych se ráda setkala s pár přáteli," prozradila hned v úvodu. Schůzku s premiérem má naplánovanou na úterý na deset dopoledne a věří, že jí pomůže, když se sejde s předsedou vlády. "Lidem bývá vyhrožováno úřadem Barnevernet, i mně tento úřad vyhrožuje. Mně bylo vytýkáno, že jsem uveřejnila na sociální síti Facebook fotky svých synů a přitom pěstouni s mými syny dělají totéž a nikomu to nevadí," popisovala situaci.  

Některým rodičům prý dokonce úřad vyhrožuje vězením

Následně děkovala za pomoc poslankyni Jitce Chalánkové (TOP 09), advokátovi Pavlu Hasenkopfovi a zmínila i prezidenta republiky. "Také bych chtěla poděkovat panu prezidentovi Zemanovi," zdůraznila. Vyjádřila se i k výroku prezidenta, který norský Barnevernet přirovnal k nacistickému programu Lebensborn. Michaláková zdůraznila, že se Barnevernet chová nelidsky a ať jednáte, jak chcete, Barnevernet o vás vždycky napíše, že jednáte špatně. Možná je ten výrok trochu silnější, ale ty podmínky jsou skutečně nelidské, takže chápu, proč to prezident Zeman řekl.

Na druhé straně zkritizovala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou Tominovou a ředitele Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí Zdeňka Kapitána, že jí škodí, když říkají, že žena něco tají. Dáma ve studiu zdůraznila, že kdokoliv má zájem, může do těchto dokumentů nahlédnout u jejích právníků , ale jinak je veřejnosti poskytovat nechce, aby jí norský Barnevernet nevyhrožoval ještě víc. Některým rodičům prý dokonce úřad vyhrožuje vězením.

Ve druhé polovině pořadu poznamenala, že asi ne všichni pracovníci Barnevernu jsou zlí lidé a někteří skutečně zachraňují děti z problematických rodin, ale ona sama má s úřadem neblahé zkušenosti. Nakonec poděkovala jak poslankyni Chalánkové, tak advokátovi Pavlu Hasenkopfovi, ale i všem přátelům, kteří za ní stojí. Zmínila i rodinu, které poděkovala. Je také možné, že syny dostane do péče její sestra.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela

13:52 Fiala na Primě opakoval poznámky o Babišově kšiltovce. Až se nakonec Maláčová neudržela

Za posledních pět týdnů ve vládě končí už čtvrtý ministr. Po sérii protestů části umělecké obce rezi…