Matovič se s tím nepáral: Podlá válka proti Sputniku, hlupáci. Ale těmto lidem se svědomí stejně neozve

23.06.2021 21:53

Někdejší slovenský premiér Igor Matovič se na svém facebookovém profilu vyjádřil k ruské vakcíně Sputnik, jejíž dovoz na Slovensko de facto započal vládní krizi a následně přišel i o svou funkci. O vakcínu však lidé neměli takový zájem, jaký si představoval, tak nyní poputuje dál.

Matovič se s tím nepáral: Podlá válka proti Sputniku, hlupáci. Ale těmto lidem se svědomí stejně neozve
Foto: repro Pravda.sk, tan
Popisek: Igor Matovič

„Po čtyřměsíční antikampani by mnozí hloupí lidé byli velmi rádi, aby vakcína Sputnik expirovala a nemohla se víc použít. Abych takovéto přízemní radosti zabránil, dal jsem ministerstvu zdravotnictví kontakt na Argentinu, která chce odkoupit tolik vakcíny, kolik jsme ochotni prodat. Důvod? Zatím s ní mají nejlepší zkušenosti s nejmírnějšími vedlejšími účinky,“ poznamenal Matovič.

„Sputnik byla jediná vakcína, kterou se případně chtěli nechat naočkovat mnozí lidé, již příliš nevěřili na covid-19 a byli proti očkování. My místo toho, abychom to těmto lidem umožnili, jsme začali vést podlou válku proti Sputniku. Výsledek? Tito lidé už na očkování mezitím kašlou... A obávám se, že hlupákům, kteří vůči Sputniku bojovali, se ani svědomí neozve – když spolu zjistíme, že bez naočkovaných Sputnikem nedosáhneme kolektivní imunity a úplně zbytečně budou umírat další lidé,“ dodal Matovič.

První zásilka očkovací látky na Slovensko dorazila začátkem března. Okolnosti dovozu první zásilky ruské vakcíny prohloubily v zemi vládní krizi, kvůli níž skončil premiér Igor Martovič. Ten je nyní ministrem financí na Slovensku. Dovoz Sputniku dlouhodobě obhajoval. 

„Prosím, uvědomme si každý, že lidé umírají a mají právo na to, abychom chránili jejich životy. Covid nemá svoji oblíbenou světovou stranu a stejně tak ji nemá ani lék. Sputnikem se naočkují jen ti, kteří chtějí, a proto zneužívat dovoz vakcíny a moji přítomnost na košickém letišti jako důvod k pádu vlády je mimořádně zvláštní,“ říkal tehdy Matovič.

„11 měsíců obhajuji nepopulární a těžká rozhodnutí, jejichž cílem je chránit životy a zdraví lidí. 11 měsíců mi v tom opakovaně pro procenta oblíbenosti podrážejí nohy lidé, od nichž bych spíš čekal podporu. Stejně těžké bylo rozhodnutí koupit Sputnik, ale nikdy jsem v něm nezaváhal a ani nelitoval, že jsem to udělal. Jde mi o jediné – o zdraví a životy lidí, kteří se na naši pomoc spoléhají,“ uzavřel tehdy v březnu Matovič.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…