Média neinformují, ale ovlivňují. Lidé dostávají stále méně informací. Zdeněk Zbořil rozebírá, k čemu to povede

04.08.2018 9:47 | Zprávy
autor: vef

Politolog Zdeněk Zbořil se pro server PrvníZprávy.cz rozhovořil o médiích. Podle jeho slov některá média zveřejňují jen to, co se jim líbí.

Média neinformují, ale ovlivňují. Lidé dostávají stále méně informací. Zdeněk Zbořil rozebírá, k čemu to povede
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

Zbořil v rozhovoru uvedl, že některá média se snaží ovlivnit veřejné mínění tak, že přes svoje síta pravdivosti propouštějí jenom to, co se jim líbí.

Zbořil se také vyjádřil ke zprávám, jež se objevují – ať už se týkají migrantů, kauzy H-Systemu či eurovoleb, které se uskuteční příští rok. „Všechny ty zprávy mají společného jmenovatele, že jsme málo informováni nebo špatně informováni,“ uvedl Zbořil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli

21:05 Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli

Petr Macinka jede do Kyjeva, Andrej Babiš byl na „koalici ochotných“. Podle politologa Lukáše Valeše…