Medveděv naštval Rusy. Pod peticí za jeho odvolání se jich už podepsalo více než 190 tisíc. A další rychle přibývají

05.08.2016 20:32 | Zprávy

Ruský premiér Dmitrij Medveděv čelí tlaku veřejnosti. Více než 190 tisíc lidí již podepsalo petici, která požaduje Medveděvův politický pád. Otázka je, zda ji prezident Vladimir Putin vůbec vezme na vědomí. Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov oznámil, že v Kremlu o petici zatím nic nevědí a nevidí důvod se k ní jakkoli vyjadřovat.

Medveděv naštval Rusy. Pod peticí za jeho odvolání se jich už podepsalo více než 190 tisíc. A další rychle přibývají
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přílet ruského exprezidenta

Předseda vlády Ruské federace Dmitrij Medveděv má problém. Snaží se probudit k životu trpící ruskou ekonomiku, ale podle všeho nevolí právě nejcitlivější přístup. Ruským učitelům, kteří si stěžovali na nízké platy, doporučil aby změnili zaměstnání. Seniory na ukrajinském Krymu, který byl Ruskou federací obsazen na jaře 2014, požádal, aby vydrželi i se současnými nízkými důchody. Na vyšší výplaty teď prý ruská ekonomika prostě nemá.

Možná i proto se zrodila petice, kterou na internetu podepsalo už na 160  tisíc lidí. Petenti v ní konstatují, že by v čele ruské vlády měl stát kompetentní a vzdělaný člověk, který podpoří své spoluobčany. „Teď vidíme přesný opak,“ stojí v petici.

Petici najdete zde

Deník Financial Times v souvislosti s problémy ruské ekonomiky spekuluje, že se Medveděv na premiérském postu už dlouho neudrží. Vyměněn by mohl být už na podzim po parlamentních volbách.

Celý text v angličtině naleznete zde

Mluvčí prezidenta Vladimira Putina označil článek za spekulativní „slohové cvičení“, které si nezaslouží ani ten nejkratší komentář. Prezident Vladimir Putin prý dosud o petici nic neví. „Nic o tom nevíme a nemyslím si, že to bude vyžadovat nějakou reakci (Kremlu),“ sdělil Peskov ruské agentuře TASS.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…