Megaprasárna na Zemana! Idiot! Soukup se naštval a ukázal čísla, ze kterých „kavárníkům" praskne cévka

13.02.2019 21:07

Ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup, který se rozhodl vstoupit do politiky se svým Listem Jaromíra Soukupa, se zase pořádně rozvášnil v jednom ze svých pořadů, v nichž dává s oblibou a s velkou dávkou ironie na odiv svůj názor na aktuální dění. Tentokrát se ve vysílání pořadu Moje zprávy zaměřil na oblíbenost českých politických představitelů.

Megaprasárna na Zemana! Idiot! Soukup se naštval a ukázal čísla, ze kterých „kavárníkům" praskne cévka
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup v pořadu Moje Zprávy
reklama

„Dnes asi naštvu celou pražskou kavárnu takovým způsobem, že se asi rozskočí. Mám tady zprávu: Zeman je pán!“ sdělil radostně v úvodu Soukup, načež upřesnil, že řeč je o průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd (CVVM), který zveřejnil žebříček důvěry vybraných světových politiků mezi českými občany.

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20066 lidí

Nejvyšší důvěře se mezi českými občany těší právě prezident Miloš Zeman, kterému věří padesát procent dotázaných. Na druhém místě se pak umístil jeho slovenský protějšek Andrej Kiska následovaný maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

„Rád bych dodal, že Zeman tuzemskému žebříčku světových státníků kraluje podle CVVM od roku 2014. Tak! A teď se, milá pražská kavárno, klidně protrhni,“ gestikuloval výrazně Soukup. „Chápu, že toto je přesně ten druh pravdy, který naši lepšolidé tak neradi poslouchají,“ řečnil spokojeně moderátor.

Nato pak zmínil, že tito lepšolidé proto hned přišli s vysvětlením, jak je možné, že Zeman žebříčku vévodí. „Tak pozor! Na každý průzkum se podle nich dá dívat jiným pohledem a udělat z něj různé závěry. Z toho konkrétně prý tři závěry,“ pokračoval zamračeně Soukup, který osobně průzkumy CVVM považuje za jedny z nejlepších.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Následně všechny tři závěry zkonkretizoval. Prvním závěrem je konstatování, že větší část respondentů se v politických problémech neorientuje. „Že jsou prý blbí,“ poznamenal. Druhým závěrem je pak zase tvrzení, že průzkum o ničem nevypovídá. „A třetím závěrem je to, že ten, kdo to platí, vyhazuje peníze. No tak určitě! Hlavně že si to ta pražská kavárna umí vždy zdůvodnit,“ krčil Soukup s rukama v kapsách rameny s tím, že pak by pražská kavárna neměla co na práci.

Fotogalerie: - Blokáda Hradu

Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu. Akce chtě...
Bezpečnostní kontroly na Pražském hradě
Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu. Akce chtě...
Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu. Akce chtě...
Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu. Akce chtě...
Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu. Akce chtě...

„A hlavně, proti komu by pak bojovala? Mnozí z nich by ztratili jediný smysl svého života. Ráno se vzbudit a říct: Nenávidím Miloše Zemana a Andreje Babiše a budu bojovat a psát na Facebook, že jsou to idioti, jako to dělá pan Šafr z Forum24.cz, ten blogísek Šafra, toho cvoka na xanaxu,“ nebral si Soukup servítky a dodal, že k premiérovi a prezidentovi si Šafr vzal na paškál už i jeho samotného. „Mě ale těší, že se objevuji v jejich dobré společnosti,“ vzkázal k Šafrům do redakce.

Soukup se velmi rozčiloval nad tím, že bývalý brněnský radní Svatopluk Bartík se s konečnou platností vyhne hrozbě trestního stíhání za to, že na sociální síti Facebook nařkl před prezidentskými volbami prezidenta Miloše Zemana z rakoviny v posledním stadiu. Rozhodnutí brněnského státního zástupce, kterým je Arne Nekula, je podle Soukupa doslova skandální.

„Za tuhle megaprasárnu a megačuňárnu se tomu Bartík vyhne. A to proto, že Zeman vyhrál volby, a nezpůsobil mu tak újmu. Kdyby nevyhrál, měl by důkaz, že ho to poškodilo. Neuvěřitelná dobytčárna. Je to od toho státního zástupce naprosto evidentní nepochopení situace,“ hřměl Soukup, který nechápe, že kdekdo může napsat o někom sebevětší prasárnu a nikdo nic nezmůže. „Udělám to samé a řeknu, že od dvou zdrojů vím, že Nekula je idiot, a je to v pohodě,“ dodal moderátor.

Poté Soukup svou pozornost přesunul také na ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. „Buď je to rebel, nebo mimoň, nebo obojí,“ začal zhurta moderátor a připomněl, jak měl ministr hlasovat proti paktu o migraci. „Tak trochu to jako zpackal. Nebo jak jel na Ukrajinu, zanadával tam na Rusko a vykouřilo se mu z hlavy ukrajinským politikům připomenout, že není dobré vynášet do nebe banderovce,“ nevycházel Soukup z údivu.

„Tento postrach zahraniční politiky se stal nyní jádrem problému. Jeho politický punk odmítají už akceptovat i komunisti. Jednoduchý by bylo poslat Petříčka na střídačku a poslat místo něj někoho normálního,“ řekl Soukup a zmínil, že problém je v tom, že ČSSD má před sjezdem, kde Petříček kandiduje na místopředsedu. „Nelze vyloučit, že ho ti mimoni zvolí. Jestli se komunisti kvůli tomu na vládu vybodnou a vyvolají předčasné volby, hnutí ANO na tom vydělá stejně jako KSČM, ale socani spadnou do propadliště,“ predikoval Soukup, podle kterého se komunisté ale mají nyní dobře a možná plácají jen do louže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Zahradila: Kolik dostanete od vietnamskejch komunistů? Nejspíš koordinovaná akce z Prahy, zapojen Člověk v tísni a slečna „Zdíša“, proslavená Xaverem

13:10 Útok na Zahradila: Kolik dostanete od vietnamskejch komunistů? Nejspíš koordinovaná akce z Prahy, zapojen Člověk v tísni a slečna „Zdíša“, proslavená Xaverem

Mezi Evropskou unií a Vietnamem bude platit nová dohoda o volném obchodu. Snažili se ji ale zarazit …