Měla pravdu! Marie Benešová se dočkala zastání z nečekané strany

20.04.2019 10:20

Zůstane česká justice nezávislá i pod ministryní spravedlnosti Marií Benešovou, nebo se tato dáma nějak pokusí pomoct premiérovi Andreji Babišovi, jenž je obviněn v kauze firmy Čapí hnízdo? Tuto otázku si položila řada komentátorů. Právnička Hana Kordová Marvanová se Benešové zastala.

Měla pravdu! Marie Benešová se dočkala zastání z nečekané strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hana Marvanová
reklama

Bývalá místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová se za pár dní stane členkou vlády Andreje Babiše (ANO) nominovanou za hnutí ANO. Vzhledem k tomu, že její jmenování bylo oznámeno těsně poté, co policie uzavřela případ premiéra Andreje Babiše a předala ho státnímu zástupci, vyrojila se podezření, zda se Benešová stane ministryní, aby premiérovi pomohla.

Právnička Hana Marvanová, která se dnes podílí na řízení hl. města, se však Marie Benešové zastala. „Velmi dobře si ji pamatuji zejména z doby, kdy se řešila kauza takzvané justiční mafie. Musím říci, že se naprosto vyplnilo vše, co Marie Benešová tehdy tvrdila. Tehdy v občanskoprávním řízení vynášel rozsudek soudce Vojtěch Cepl mladší a v něm bylo popsáno, že vše, co Benešová uváděla ohledně nestandardních kroků, na kterých se podíleli i státní zástupci včetně Renaty Vesecké, ale i Pavla Němce a dalších, se v následném řízení prokázalo,“ připomněla Marvanová v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny.

„V kauze H-System figurovali lidé propojení s vysoce postavenými členy ČSSD a panem Zemanem, včetně pana Šloufa. Marii Benešovou pojí s Milošem Zemanem dlouholeté přátelství. Ani toto přátelství jí ale nebránilo v tom, aby naprosto tvrdě požadovala vyšetřování této kauzy. V roli nejvyšší státní zástupkyně byla jednou z těch, kdo se o vyšetřování této kauzy zasadili. Přestože měla přátelské vazby na prezidenta, postupovala v souladu s ‚padni komu padni‘,“ pokračovala.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jako ministryně by si prý Benešová měla posvítit na exekuce a pokusit se o reformu, případně by měla usilovat o zrychlení občanskoprávních sporů, aby se lidé dočkali spravedlnosti ještě za svého života.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…