Měnová válka s USA? Panují obavy. Čína prý udělala ze svého juanu zbraň

05.08.2019 17:18

Start obchodní války? Čínská měna po zásahu čínské centrální banky překonala hranici, pod kterou se držela 11 let. A média již hovoří o tom, že devalvace je reakce na nová cla zavedená Donaldem Trumpem. Jak se prezident USA zachová? Podle serveru ZeroHedge přijde naštvaný tweet. A mohla by dále narůstat cla.

Měnová válka s USA? Panují obavy. Čína prý udělala ze svého juanu zbraň
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čínská armáda
reklama

Jak informují Financial Times, čínský juan šel v kurzu dolů oproti dolaru a další asijské měny ho následovaly. Jak list informuje, juan překonal hranici sedmi za jeden dolar, která nebyla překročena celých 11 let. „Pád renminbi (jak se měna také označuje, pozn. red.) by mohl vyvolat obavy z měnových válek nebo ze závodů v inflaci,“ píší Financial Times. V závěsu oslabil i korejský won a australský dolar. Naopak podle Financial Times posílil japonský jen, který prý obchodníci vidí jako „bezpečné útočiště“, a internetová měna Bitcoin, jejíž hodnota vzrostla raketově o 5,6 %.

Anketa

Je Putinovo Rusko ,,Říše zla"?

6%
94%
hlasovalo: 26510 lidí
O obchodní válce hovoří server ZeroHedge. „Čína dnes střílí ostrejma, protože jen hodinu potom, co Peking de facto devalvoval juan a odstartoval měnovou válku s USA, tak agentura Bloomberg oznámila, že čínská vláda řekla svým státním podnikům, aby ‚pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA poté, co minulý týden prezident Donald Trump vygradoval napětí v obchodních jednáních s tímto asijským národem‘. Čínské státní zemědělské podniky pozastavily nákup americké produkce a čekají, jak se jednání vyvinou. Čínské státní zemědělské podniky nyní přestaly kupovat americké zemědělské zboží a čekají, až obchodní rozhovory pokročí.“ Vzhledem k tomu, že Čína je vysoce exportní země, tak podle klasických ekonomických příruček je slabší měna výhodou.

ZeroHedge ještě dodává, že potom, co Čína ze své měny udělala zbraň, nebude dlouho trvat, než přijde naštvaný tweet od prezidenta Trumpa.

  • Celý článek ZDE

Jak píší The New York Times, Donald Trump může oslabující měnu vnímat jako odpověď na nově zavedená cla na čínské výrobky. Čínská národní banka prohlásila, že oslabení je odpověď na jednostranná opatření, protekcionismus a nová cla uvalená na čínské výrobky, ale zdůraznila, že juan zůstává stabilní měnou. Dle New York Times není v ceně 6,9 a 7 juanů za jeden dolar velký rozdíl, ale pokud by došlo k oslabení na 7,5 nebo dokonce 8 juanů za dolar, byl by to podstatný rozdíl. A na další oslabování by pak mohl Donald Trump reagovat dalším zvýšením cel.

  • Celý článek ZDE

Fotogalerie: - Čínská ambasáda v obležení

Demonstrace hnutí Falun Gong proti odebírání orgán...
Demonstranti požadují, aby odebírání orgánů vězněn...
Odebrané orgány podle organizátorů akce často konč...
Bezplatné dárcovství orgánů podle nich v Číně neex...
Cvičení Falun Gongu podle jeho praktikujících zušl...
Zdravé tělo a zdravé orgány činí z jeho praktikují...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …