Merkelová musí pryč! Berlínem prošli naštvaní demonstranti

30.07.2016 17:00

Berlínem pochodují demonstranti, na jedné straně stojí pravicoví radikálové, kteří demonstrují na Washingtonském náměstí, a proti nim stojí demonstranti z techno pochodu protestující pod heslem „vlaku lásky“.

Merkelová musí pryč! Berlínem prošli naštvaní demonstranti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Na třídě Karla Marxe ve východním Berlíně začala za účasti asi jedenácti stovek lidí akce na oslavu lásky a tolerance s názvem „vlak lásky“. Demonstranti chtějí dát najevo, že odmítají rasismus a xenofobii. Demonstranti chtěli projít přes město a apelovat na své spoluobčany, aby se chovali co nejtolerantněji. Ačkoli se očekávalo, že se akce zúčastní až 50 tisíc lidí, nakonec přišlo jen asi 11 stovek občanů.

Současně s tím po třetí hodině odpoledne začala na  Washingtonském náměstí v Berlíně demonstrace proti německé kancléřce Angele Merkelové. Server německého deníku Berliner Morgenpost k tomu poznamenává, že jde o protest pravicových populistů. Demonstrace s názvem „Merkelová musí pryč“ se podle policie účastní asi 1250 občanů.

Později odpoledne se k „vlaku lásky" připojily další tisíce lidí. Nakonec se akce na podporu tolerance v německé společnosti zúčastnilo na 10 tisíc lidí, Počty demonstrantů brojících proti Merkelové nijak významně nevzrostly. Berlínský politik Michael Müller z německé sociální demokracie účastníkům pochodu vzkázal, že Berlín zůstane kosmopolitním a tolerantním městem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

8:20 „Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

Po jednoznačném vítězství Petra Pavla v prezidentských volbách na sebe překvapivě strhl největší poz…