Merkelová musí pryč! Berlínem prošli naštvaní demonstranti

30.07.2016 17:00

Berlínem pochodují demonstranti, na jedné straně stojí pravicoví radikálové, kteří demonstrují na Washingtonském náměstí, a proti nim stojí demonstranti z techno pochodu protestující pod heslem „vlaku lásky“.

Merkelová musí pryč! Berlínem prošli naštvaní demonstranti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Na třídě Karla Marxe ve východním Berlíně začala za účasti asi jedenácti stovek lidí akce na oslavu lásky a tolerance s názvem „vlak lásky“. Demonstranti chtějí dát najevo, že odmítají rasismus a xenofobii. Demonstranti chtěli projít přes město a apelovat na své spoluobčany, aby se chovali co nejtolerantněji. Ačkoli se očekávalo, že se akce zúčastní až 50 tisíc lidí, nakonec přišlo jen asi 11 stovek občanů.

Současně s tím po třetí hodině odpoledne začala na  Washingtonském náměstí v Berlíně demonstrace proti německé kancléřce Angele Merkelové. Server německého deníku Berliner Morgenpost k tomu poznamenává, že jde o protest pravicových populistů. Demonstrace s názvem „Merkelová musí pryč“ se podle policie účastní asi 1250 občanů.

Později odpoledne se k „vlaku lásky" připojily další tisíce lidí. Nakonec se akce na podporu tolerance v německé společnosti zúčastnilo na 10 tisíc lidí, Počty demonstrantů brojících proti Merkelové nijak významně nevzrostly. Berlínský politik Michael Müller z německé sociální demokracie účastníkům pochodu vzkázal, že Berlín zůstane kosmopolitním a tolerantním městem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…