Merkelová nedávno vydírala Česko. A zatajili vám to, přišlo nám z Německa

05.04.2016 13:22

Koncem minulého týdne navštívila Prahu spolková zmocněnkyně pro migraci Aydan Özoguzová. Na tuto návštěvu, která kupodivu nevyvolala velký zájem médií, upozornil předseda bavorské zemské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň.

Merkelová nedávno vydírala Česko. A zatajili vám to, přišlo nám z Německa
Foto: Kubinska & Hofmann
Popisek: Petr Bystroň, poslanec Bundestagu za AfD.

„A to i přesto, že Özoguzová zůstala celé dva dny a opakovaně vydírala českou vládu, aby Česko přijalo migranty, se kterými si Německo neví rady a jejichž integraci nezvládá,“ uvedl Bystroň.

Podle něj byla návštěva jen rozcvičkou před oficiální návštěvou Angely Merkelové, která se plánuje ještě v průběhu jara.

Özoguzová podle Bystroně vyzvala při své návštěvě Prahy českou vládu, aby přijímala migranty. „Toto vměšování se do vnitřních záležitostí našeho státu ukazuje, kdo v EU udává tón,“ upozorňuje politik s tím, že Özoguzová je zmocněnkyní německé spolkové vlády, a ne Evropské unie. To jí ale nebránilo v tom, ohánět se v průběhu celé své návštěvy usnesením Evropské rady, podle kterého má Česká republika přijmout 1500 uprchlíků z první vlny migrantů, kteří přišli do Německa v průběhu minulého roku.

Celý text je ZDE

Návštěva Özoguzové také ukazuje, že německá spolková vláda se není schopna sama postarat o migranty, které Angela Merkelová prostřednictvím masových médií pozvala v létě 2015 do Německa. „Místo toho, aby problém, který sama způsobila, také sama vyřešila, snaží se teď německá vláda zodpovědnost za řešení tohoto problému vnutit ostatním členským zemím EU,“ podotýká Bystroň.

Nový německý imperialismus pod rouškou sluníčkářství

Za zarážející považuje i to, že vláda Merkelové chce přesídlovat migranty po Evropě jak proti vůli členských zemí, tak migrantů samotných.

Podle Bystroně je také nyní jasné, že nezůstane u těch zmiňovaných 1500 migrantů. „Podle „evropských“ kvót pak budou přerozdělováni další a další běženci, jejichž fertilita je několikanásobně vyšší než kteréhokoliv evropského národa. Návštěva Özoguzové je jen dalším pokusem vnutit menším zemím EU vůli Angely Merkelové. Je to nový německý imperialismus pod rouškou evropského sluníčkářství,“ píše Bystroň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…