Merkelová přiznala, že v Berlíně šlo o teroristický útok

20. 12. 2016 11:45

Německá kancléřka Angela Merkelová přiznala, že včerejší útok na vánoční trhy v Berlíně byl teroristický čin. Merkelová to uvedla v krátkém prohlášení, které přednesla v úterý dopoledne.

Merkelová přiznala, že v Berlíně šlo o teroristický útok
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Merkelová uvedla, že je tímto činem otřesena. Podle ní jde o nepochopitelný čin. Vyjádřila důvěru v policii, že se teroristický čin objasní a že pachatelé budou potrestáni.

„Moc toho zatím nevíme, musíme ale vycházet z toho, že šlo o teroristický čin. Pokud by to byl občan, který požádal o azyl, šlo by to proti těm, kteří se snaží integrovat a žádají v naší zemi o ochranu,“ uvedla s tím, že v půl dvanácté se sejde bezpečnostní kabinet.

Přiznala, že si klade otázku, jak lze žít s tím, že na vánočním trhu, kde oslavujeme život, dojde k vraždě, která přinese smrt tolika lidem. „Jednoduchou odpověď na to nemám,“ podotkla. Řekla také, že by lidé neměli žít se strachem ze zla, i když je to v těchto hodinách těžké. Lidé by podle ní měli v sobě najít sílu k otevřenému životu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

10:39 Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

Konspirace 89. Dokument připravený Andreou Sedláčkovou měl divákům České televize vyvrátit různé dez…