Metnar podepíše dohodu s Izraelem o dodávce radiolokátorů

05.12.2019 6:02 | Zprávy
autor: čtk

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dnes podepíše mezivládní smlouvu s Izraelem o dodávce mobilních 3D radiolokátorů MADR pro českou armádu. Obrana za osm kusů radiolokátorů zaplatí 3,5 miliardy korun. Nové radiolokátory bude armáda postupně dostávat do roku 2023, nahradí ruské radary, které již několikrát překročily svou životnost.

Metnar podepíše dohodu s Izraelem o dodávce radiolokátorů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Metnar, ministr obrany

Současně s podpisem smlouvy na nákup radiolokátorů podepíšou čeští a izraelští představitelé dohody o průmyslové spolupráci. Na jejich základě se český obranný průmysl bude minimálně ze 30 procent podílet na zakázce na dodání radiolokátorů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

22:50 „Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

Ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ľubošem Blahou (Smer) a Alexandrem Vondrou (ODS) vyvrcholila v…