Daniela Kovářová se podle svých vlastních slov děsí trendů, které sleduje v dnešní společnosti. Ve společnosti, ve které muži sedí na baru ustrašeně v koutě a dívky, které o ně stojí, jim posílají panáky pití. Dáma je přesvědčena, že by to mělo být naopak. Co svět světem stojí, muži byli lovci a usilovali o pozornost žen. Usilovali o ni různými způsoby. Podle toho, jaké zrovna vyžadovala doba. V posledních desetiletích lidé holdovali především otevřenosti, takže muži dávali svůj zájem o ženy najevo poměrně nepokrytě.
Tuto otevřenost si dnes řada žen vykládá jako nevhodné sexuální obtěžování, kterému se chtějí bránit. Tady někde je třeba hledat počátky kampaně Me Too, ve které ženy poukazují na to, že je před týdnem či před dvaceti lety nějaký muž nevhodně obtěžoval. Kovářová se s tímto typem nevhodné pozornosti také setkala a setkává, jenže prozradila, že jí to někdy bylo i příjemné, protože to dokazovalo, že o ni muži mají zájem. A když jí to příjemné nebylo, dala to patřičně najevo. Třeba nějakou ironickou poznámkou, která podle bývalé ministryně uzemní leckterého muže líp, než nějaké stěžování si.
„Pevně věřím, že pro většinu společnosti je to spíš úsměvná záležitost a že se tím bavíme, protože nemáme důležitější starosti,“ poznamenala ke kampani Me Too exministryně. Někdo se na ní chce zviditelnit, některé ženy možná pomýšlejí na tučné odškodné a novináři mají o čem psát.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp