Mezi Řeckem a Tureckem se blýskalo. Kvůli uprchlíkům i Rusku

30.11.2015 8:09

Šéf řecké vlády Alexis Tsipras se v neděli na sociální síti pustil do svého tureckého kolegy Ahmeta Davutoglua. Předmětem jeho výtek bylo nedávné sestřelení ruského bombardéru Tureckem a údajné narušování řeckého vzdušného prostoru Tureckem. Informoval o tom server Novinky.cz s odvoláním na agenturu AP.

Mezi Řeckem a Tureckem se blýskalo. Kvůli uprchlíkům i Rusku
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Alexis Tsipras, premiér zadluženého Řecka
reklama

Tsipras tweety později smazal, ale pouze na svém účtu v angličtině. „Premiérovi Davutogluovi: Pokud jde o Rusy, nejsou naši piloti naštěstí tak rtuťovití jako ti vaši,“ napsal podle AP v prvním vzkazu Tsipras.

Celý text je ZDE

Turecký premiér reagoval na svém účtu: „Slova o pilotech od @atsipras se podle všeho jenom stěží shodují s myšlenkou tohoto dne. Alexisi: soustřeďme se na náš pozitivní přístup.“

Tsipras se pak pustil do Turecka, že narušuje řecký vzdušný prostor a Atény kvůli tomu utrácejí mnoho peněz za armádu. „To, co se děje v Egejském moři, je ostudné a nepředstavitelné. Utrácíme miliardy za zbraně. Vy na narušování našeho vzdušného prostoru, my – abychom vás zastavili,“ napsal řecký premiér s poukazem na údajné narušování řeckého vzdušného prostoru tureckými letadly, které ale Turecko rozporuje.

Nakonec řecký ministerský předseda zkritizoval Turecko, že nechává odplouvat od svého pobřeží migranty, kteří se pokoušejí přeplout na gumových člunech do Řecka. „Máme nejmodernější systémy vzdušných zbraní – a přesto na zemi nedokážeme chytit převaděče, kteří topí nevinné lidi,“ napsal Tsipras ve čtvrtém vzkazu. Na tento vzkaz už prý turecký premiér nereagoval.

Z Tsiprasova účtu v angličtině byly čtyři zmíněné vzkazy později smazány. Na jeho účtu v řečtině údajně zůstaly i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

14:48 Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

O délce doby přetrvávání protilátek po prodělání nemoci covid-19 se v posledních měsících vedly dlou…