Michálek chce své staré místo ve fondu. Jinak půjde k Bártovi

31.03.2011 11:06

Známý to aktér kauzy na Státním fondu životního prostředí (SFŽP) Libor Michálek si dupnul: Buď dostanu zpět své místo šéfa fondu, anebo půjdu k Bártovi. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa totiž brzy vyhlásí výběrové řízení na ředitele SFŽP. A do něj se Michálek chce přihlásit. Je ale horkým kandidátem na vítěze?

Michálek chce své staré místo ve fondu. Jinak půjde k Bártovi

"Pan ministr Chalupa (ve funkci nahradil v lednu Drobila)  řekl, že po dokončení auditů ve fondu, což bude příští pondělí, vyhlásí konkurz na vedení fondu životního prostředí, takže vyčkám a zúčastním se," řekl serveru Lidovky.cz Michálek.

Jak je z reakcí Libora Michálka pro server Lidovky.cz patrné, „jeho" místo ve fondu není ale tak úplně jisté. Michálek, který je známý nahrávkami v kauze exministra Pavla Drobila, ovšem již teď říká, že prioritou je pro něj práce ve fondu.

I když rozhodně neříká konečné slovo ani Vítu Bártovi, na jehož úřadu by měl jako náměstek na starost vnitřní audit. Tuto funkci mu nabídl přitom samotný Bárta. "Já jsem nabídku pana Bárty nikdy neodmítl. Pokud bych výběrovým řízením fondu neprošel, pak je zde tato varianta," nastínil Michálek své smýšlení.

Jak to bylo s prací pro VV?

Lidovky.cz doplňují, že Michálek Věcem veřejným před volbami údajně psal etický kodex. "Spíš šlo o jen o několik rad, ani bych to nenazval spoluprací," vysvětlil Michálek. Věci veřejné jej prý oslovily proto, že je odborníkem na toto téma.

Michálek ale prý odmítl toto předvolební "angažmá" ve straně spojovat s Bártovou nabídkou. "Nemyslím si, že to má souvislost. S panem Bártou se v podstatě neznám, viděli jsme se jednou," vyjasnil vztah mezi nimi.

SLEDUJEME kauzu Drobil

Bývalý šéf fondu pořídil klíčovou nahrávku s poradcem exministra životního prostředí Pavla Drobila Martinem Knetigem, který ho prý nabádal k manipulování s veřejnými zakázkami, aby bylo možné získat peníze na financování ODS a Drobilovy kariéry. Drobil nakonec musel ministerský post opustit, Michálka však v prosinci stačil odvolat. Ten dále pracuje ve fondu životního prostředí, ale pouze jako poradce s nižším platem.

Čtěte také:

reklama

autor: olb

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Fialu. Kdo ho spáchal? „Tohle snad není možný,“ žasne Holec

12:34 Atentát na Fialu. Kdo ho spáchal? „Tohle snad není možný,“ žasne Holec

Na Petra Fialu spáchali v poslední době hned dva atentáty, oznámil komentátor Petr Holec. A pořádně …