Michálek je pitomec. Kalousek do důchodu? Topolánek opět drsně, nejen o Pirátech

12.12.2019 8:51

Bývalý ministerský předseda Mirek Topolánek v novém dílu své Topol Show probral témata, která hýbala minulým týdnem. Zaměřil se tak na obnovení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše či na jeho audit. Navrhl tak například „Babišovo bingo“, ve kterém by lidé označovali slova jako „kampaň, účelovka, Bakalova média, tradiční strany“ či „Kalousek“. Vyhrál by prý úplně každý a mohli bychom se díky tomu složit na to, co „budeme muset za Babiše vracet“. Nevynechal ani prezidenta Miloše Zemana či téma klimatu a možný „norimberský klimatický tribunál“. Na závěr pak ohodnotil dění na Slovensku a došlo i na „pitomce na konec“. Toho tentokrát získal předseda poslanců Pirátů Jakub Michálek.

Michálek je pitomec. Kalousek do důchodu? Topolánek opět drsně, nejen o Pirátech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Anketa

Jak reagovat na střelbu v nemocnici v Ostravě?

hlasovalo: 15408 lidí
„Blbej týden, co Andreji,“ započal svou Topol Show Topolánek s poukazem na to, že na ministerského předsedu nejprve přišel audit z Bruselu a později bylo obnoveno jeho trestní stíhání. „Škoda že jste to s Márou nevyužili a místo Účtenkovky nezavedli ‚Babišovo bingo‘,“ rýpl si do ministerského předsedy a do jeho marketingového odborníka Marka Prchala. Prý by si pak bylo možné odškrtávat slova jakožto „kampaň, účelovka, Bakalova média, tradiční strany“ či „Kalousek“. „Vyhrál by úplně každý,“ podotkl. Také by se nám podle něj „lépe skládalo prachy“, které „budeme muset za Babiše vracet“.

Následoval s odbočkou na britské politické pole. Ve Velké Británii právě vrcholí předvolební kampaň a šéf tamních labouristů Jeremy Corbyn zmínil zavedení „demokratického socialismu“. „No… my jsme si socialismus zažili a demokratický nebyl ani omylem. Dear Jeremy,“ zmínil. A poslal Corbynovi vzkaz: „Ten český důstojník StB, se kterým jste se scházel, by vám už tehdy vysvětlil, že je to oxymóron.“ Podle Topolánka je dobré, že Corbyn všem připomíná, že socialisté dovedli svou nezodpovědnou vládou Velkou Británii až k vítězství Margaret Thatcherové.

Dále se vrátil k Babišovi a k jeho auditu od Evropské komise, podle něhož je český premiér ve střetu zájmů. „Podle hejtmanky Jermanové Babiš neovládá ani manželku Moniku. Tak jak by mohl ovládat svěřenský fond?“ navážel se Topolánek do Babiše a připomenul mu, že mu za to může hrozit až pět až dvanáct let vězení. A jal se recitovat: „Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.“

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Pokračoval s tématem, jež nazval „Norimberský klimatický tribunál. A schytali to opět levičáci. „Říká se, že když levičákovi dojdou argumenty, tak dříve či později stočí diskusi k Adolfu Hitlerovi. Herečka Jane Fondová se zatím dostala jen k norimberským procesům,“ glosoval a ukázal na vyjádření Fondové, že by zástupci průmyslu s fosilními palivy za své „zločiny proti lidskosti“ měli být postaveni před podobný tribunál. „Prý jsou horší než němečtí nacisté!“ pokračoval. Fondová by prý brilantně sehrála roli „pomatené stárnoucí hvězdy“ a „doktorka Greta“ by jí měla předepsat „uhlíkově neutrální antipsychotika“.  

Následovala zpráva o pochvale prezidenta Miloše Zemana za jeho chování na summitu NATO. Podle Topolánka je „svět plný paradoxů“. A připomínal, že se „jezevec z Vysočiny“ příliš chvályhodných věcí v otázce feminismu nedopustil. „Laťka je dnes nastavená asi velmi nízko,“ ohodnotil to, že Zemana ocenila sloupkařka britského listu The Guardian Hannah Jane Parkinsonová. Ta Zemana pochválila v souvislosti s jeho sezením na společné fotografii politiků. „Ukázala se klasická misogynní urážka, že žena má při sezení mít kolena u sebe, zatímco muži toho zjevně nejsou schopni. Ať už jde o roztahování se na sedadle autobusu nebo u jídelního stolu. Jediný, koho na této fotografii oceňuji, je Miloš Zeman, prezident České republiky,“ napsala Parkinsonová o fotografii, na níž český prezident sedí s nohou přes nohu. Jako jediný ze všech přítomných mužů. Pak Topolánek předjímal, že nás možná bude čekat i cena za „zemancipaci společnosti“.

A na závěr se zaměřil i na naše slovenské sousedy. „Slovensko má světovou kuriozitu. Policie ve stejnou chvíli zahájila stíhání bývalého prezidenta (Andreje) Kisky i expremiéra (Roberta) Fica. Prvního za údajný daňový podvod. Druhého za to, že se zastal kotlebovce, který přišel o poslanecký mandát za výroky o Romech,“ shrnul a ptal se, zdali se náhodou neblíží nějaké volby. A udeřil: „Lze snad i na Slovensku objednat trestní stíhání, jako lze podle ministryně (spravedlnosti) Benešové u nás?“

Bývalého slovenského premiéra Roberta Fica začala Národní kriminální agentura (NAKA) stíhat za to, že se zastal bývalého poslance Milana Mazurka, stíhaného za protiromské výroky a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Titul „pitomec na konec“ pak získal předseda poslanců Pirátů Jakub Michálek. „Ne že by si Mirek Kalousek nezasloužil slušný politický důchod a TOP 09 liberální peklo… zase jedno se ale ukázalo, že Piráti jsou taková pátá kolona,“ pronesl bývalý ministerský předseda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha, tři týdny do voleb. Piráti tu zoufale potřebují uspět. Jenže podívejte, co Hřibovi lidé vyvedli

8:20 Praha, tři týdny do voleb. Piráti tu zoufale potřebují uspět. Jenže podívejte, co Hřibovi lidé vyvedli

Praha – ráj cyklistů, ale noční můra pro řidiče? Tím, že ubyl jeden z jízdních pruhů na Karlově námě…