Michálek nechce, aby pomluva byla trestný čin

09.11.2012 14:09

Senátor Libor Michálek odpovídal v chatu čtenářům serveru iDNES.cz a mj. řekl, že by pomluva nadále neměla být trestným činem. V Senátu by chtěl prosazovat zákony týkající se svobodného přístupu k informacím.

Michálek nechce, aby pomluva byla trestný čin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Michálek
reklama

"Společným jmenovatelem většiny návrhů bude omezení prostoru pro korupční jednání. Konkrétně se budu zabývat zákonem o svobodném přístupu k informacím, zákonem o obcích, o krajích a zákonem o hlavním městě Praha, zákonem o veřejných zakázkách..." odpověděl Michálek.

"V zákoně o hlavním městě Praze hodlám prosazovat změny vedoucí k tomu, aby byla jasně daná odpovědnost řídících fyzických osob. To je dle mých zkušeností velmi vhodné preventivní opatření, aby se neopakovaly realizace předražených projektů bez možnosti dovodit odpovědnost," odvětil senátor.

"Zajímá mě váš postoj k prohlášení Lenky Bradáčové kritizující současnou legislativu ohledně šikanózních žalob a zda v tomto směru budete vyvíjet nějakou iniciativu," ptal se další čtenář. "Za šikanózní považuji například to, když člověk, který upozorní na korupci, je stíhán pro pomluvu. Nebo ten, kdo naplní smysl zákona o svobodném přístupu k informacím, je stíhán za vynášení osobních údajů. Navrhnu, aby pomluva nebyla trestným činem," odpověděl senátor.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Směřujeme do „1984“ od Orwella. Covid? Tohle nesedí

7:58 Generál Šándor: Směřujeme do „1984“ od Orwella. Covid? Tohle nesedí

Andor Šándor, bezpečnostní analytik, sdělil, že žijeme v nebezpečné době. V době, která je svázána p…