Michálek se bát nemusí. Nadace proti korupci mu najde právníka

7. 4. 2011 16:21

Špičkového právníka hodlá najmout Nadační fond proti korupci, aby zastupoval bývalého ředitele Státního fondu životního prostředí Libora Michálka. Jde o reakci na výhrůžky exministra Pavla Drobila, že se chystá na Michálka podat trestní oznámení, informuje iHNed.cz.

Michálek se bát nemusí. Nadace proti korupci mu najde právníka

Renomovaného právníka se rozhodla vyhledat správní rada Nadačního fondu proti korupci (NFPK). Bude po něm chtít právní audit a analýzu celého korupčního případu exministra Pavla Drobila. Nadační fond tak hodlá reagovat na informace z médií, podle kterých hodlá Drobil podat na Michálka trestní oznámení.

„Hledáme renomovaného právníka s erudicí a hlavně odvahou," říká pro iHNed.cz Karel Janeček, iniciátor založení NFPK, a dodává: „Není možné jen tak nečinně přihlížet zastrašování a nátlaku na lidi, kteří si zaslouží naši podporu a uznání." Přidává se k němu Stanislav Bernard, člen správní rady nadačního fondu: „Budeme hlídat, aby významné korupční kauzy byly důkladně prošetřeny, a dbát na to, aby nebyly jako vždy zameteny pod koberec."

Nadaci jde o odhalování korupce s významným ekonomickým dopadem

Předmětem činnosti této nadace je vyvíjení tlaku na odhalování korupční činnosti s významným ekonomickým dopadem ve veřejné správě, podpora projektů odhalujících korupci, maximální snaha o dotahování zveřejněných případů korupce do konce a podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti.

Podle stanov fondu uděluje NFPK ceny za odhalení a prokázání korupce významného ekonomického dopadu. Prvními laureáty cen za odvahu se v minulém měsíci stali Libor Michálek, který informoval o korupci na Státním fondu životního prostředí, a právník Ondřej Závodský, který upozornil na netransparentní zadávání zakázek v Zařízení služeb Ministerstva vnitra ČR.

K věci:

Drobil vrací úder. Na Michálka chystá trestní oznámení či žalobu 

Knížákův "estébák" nestačil. Michálek to schytává dál 

Drobil se možná vrátí do vlády, připustil Nečas 

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš a Pospíšil gratulovali Čaputové. Zeman to od nich pořádně schytal

7:57 Drahoš a Pospíšil gratulovali Čaputové. Zeman to od nich pořádně schytal

Zuzana Čaputová přepsala dějiny a stala se první ženou v pozici prezidentky nejen na Slovensku, ale …