Michálek se bát nemusí. Nadace proti korupci mu najde právníka

07.04.2011 16:21

Špičkového právníka hodlá najmout Nadační fond proti korupci, aby zastupoval bývalého ředitele Státního fondu životního prostředí Libora Michálka. Jde o reakci na výhrůžky exministra Pavla Drobila, že se chystá na Michálka podat trestní oznámení, informuje iHNed.cz.

Michálek se bát nemusí. Nadace proti korupci mu najde právníka

Renomovaného právníka se rozhodla vyhledat správní rada Nadačního fondu proti korupci (NFPK). Bude po něm chtít právní audit a analýzu celého korupčního případu exministra Pavla Drobila. Nadační fond tak hodlá reagovat na informace z médií, podle kterých hodlá Drobil podat na Michálka trestní oznámení.

„Hledáme renomovaného právníka s erudicí a hlavně odvahou," říká pro iHNed.cz Karel Janeček, iniciátor založení NFPK, a dodává: „Není možné jen tak nečinně přihlížet zastrašování a nátlaku na lidi, kteří si zaslouží naši podporu a uznání." Přidává se k němu Stanislav Bernard, člen správní rady nadačního fondu: „Budeme hlídat, aby významné korupční kauzy byly důkladně prošetřeny, a dbát na to, aby nebyly jako vždy zameteny pod koberec."

Nadaci jde o odhalování korupce s významným ekonomickým dopadem

Předmětem činnosti této nadace je vyvíjení tlaku na odhalování korupční činnosti s významným ekonomickým dopadem ve veřejné správě, podpora projektů odhalujících korupci, maximální snaha o dotahování zveřejněných případů korupce do konce a podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti.

Podle stanov fondu uděluje NFPK ceny za odhalení a prokázání korupce významného ekonomického dopadu. Prvními laureáty cen za odvahu se v minulém měsíci stali Libor Michálek, který informoval o korupci na Státním fondu životního prostředí, a právník Ondřej Závodský, který upozornil na netransparentní zadávání zakázek v Zařízení služeb Ministerstva vnitra ČR.

K věci:

Drobil vrací úder. Na Michálka chystá trestní oznámení či žalobu 

Knížákův "estébák" nestačil. Michálek to schytává dál 

Drobil se možná vrátí do vlády, připustil Nečas 

Foto: Zbyněk Pecák

reklama

autor: jih

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …