Migrace: Zeman tvrdě udeřil proti Sobotkově vládě

22.03.2017 13:27

Návštěvu Olomouckého kraje zakončil prezident Miloš Zeman setkáním s občany města s Konice. A nejvíce potlesku se dočkal za své názory kolem islámské migrace.

Migrace: Zeman tvrdě udeřil proti Sobotkově vládě
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Připravoval jsem se na toto setkání s obavami. A ty pramenily z toho, že mi můj tým říkal: Ne, aby tě napadlo říkat ty Konice, za to se upaluje na náměstí. Jsem rád, že jsem v té Konici,“ řekl Zeman s humorem.

První dotaz z publika pak směřoval k exekutorům, konkrétně ke známému exekutorovi Vránovi, jenž podle tazatele má k Zemanovi blízký vztah. „Nevylučuji, že pan Vrána byl jedním ze sponzorů SPO, ale tvrdit, že k němu mám blízký vztah, je přehnaný,“ podotkl Zeman.

A následovalo již téma mirgace. „Vláda má připravenou strategii, s kterou nesouhlasím. Na základě tzv. dobrovolnosti má být na území ČR umístěno 6200 muslimských imigrantů. Protestoval jsem proti tomu a snažím se svým vlivem dosáhnout toho, aby toto usnesení bylo zrušeno. Není důvod, aby suverénní země nemohla rozhodovat o tom, koho vezme a nevezme, a jsem proti tomu, aby to diktovala Evropská unie,“ sdělil. Nejlepší způsob, jak zabránit migrantům v naší zemi, je podle něj to, aby sem vůbec nebyli vpouštěni. „Proč tady máme živit lidi, kteří mají žít ze sociálních dávek a budou odmítat pracovat?“ zeptal se.

Jedna z občanek se pak zeptala na průjezd armádního konvoje Českou republikou. Obává se totiž, že to je počátek války. „Nepřehánějte, vážená paní. Tyto přesuny probíhají už dvacet let. Konvoje projedou a nejedou například do Polska proto, aby vyvolaly válku, ale proto, aby cvičily s tamní armádou,“ řekl. Nebezpečí pak podle něj nepochází od Ruska, ale dle jeho názoru z Islámského státu. „A tam bych tu armádu opravdu poslal,“ zkonstatoval.

Své pak řekl i k zákonu o prokázání původu příjmů a majetku. „Zákon byl schválen před necelým rokem. Já jsem ho s radostí podepsal, na jeho podporu vystoupil v Poslanecké sněmovně. Není to žádné zdanění. Když si Gott vyzpívá vilu na Bertramce, tak ať ji má, když umí zpívat. Ale lidé, kteří ke svým příjmům přišli nepoctivým způsobem, by o ně měli přijít,“ míní. 

Závěrem si pak rýpl do novinářů, když mu na udičku nahodil jeden muž z publika. „Že se nemá věřit médiím, naprosto souhlasím. Dokonce jsem měl v Parlamentě projev, ještě jako předseda vlády, kdy jsem řekl, že po vyhynutí blbouna nejapného na Madagaskaru je nejpitomějším tvorem na zeměkouli český novinář. Od té doby sice uplynulo asi 15 let, někteří novináři by se možná mohli odstěhovat na Madagaskar, aby doplnili tamní faunu,“ sdělil a poukázal na případ jeho spadlé boty. „Novináři s vypětím všech sil dokáží pochopit spadlou botu, něco složitějšího je nad jejich rámec,“ poznamenal.

Následně se pak podepsal do pamětní knihy, připevnil stuhu na prapor města a odpověděl na otázku, co považuje za osmý div světa. „Moji manželku,“ uzavřel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…