Migrační krize pominula, píše naše vnitro. Ale...

25.07.2016 13:05

Ačkoliv letos přišlo do Evropy více uprchlíků než vloni, jak dnes informují Britské listy, na rozvoj pravicového extremismu v Česku to nemělo žádný vliv. Spíše naopak, sám se oslabil svými vnitřními tahanicemi a rozpory. Uvádí to aktuální zpráva ministerstva vnitra o politickém extremismu, o níž informuje server iDNES.cz. Zpráva navíc píše o tom, že migrační krize odezněla.

Migrační krize pominula, píše naše vnitro.  Ale...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů
reklama

Pravicovou scénu ovlivňovalo v posledních měsících soupeření mezi Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní demokracií. Rozpadla se rovněž koalice Bloku pro islámu s Úsvitem – Národní koalicí, což předznamenalo následné rozštěpení samotného Bloku proti islámu. Krajní pravice se utápěla ve vnitřních sporech i kvůli odeznění mediálního zájmu o migrační krizi, která tak navzdory rostoucím počtům migrantů fakticky odezněla. Nová témata přitom extremisté najít nedokázali.

„Tyto subjekty se naprosto vyčerpaly vzájemnými spory a zakládáním nových uskupení. Společně s odezněním migrační krize to mělo za následek, že jejich vliv byl velmi malý,“ cituje server ze zprávy ministerstva vnitra.

Jak uvádějí Britské listy, vloni se ve Středozemním moři utopilo 3770 lidí. Letos tu umírají především lidé ze subsaharské Afriky na cestě z Libye do Itálie. Letos zatím přišlo do Evropy 240 884 imigrantů a 2954 se jich ve Středozemním moři utopilo. „Za totéž období v roce 2015 přišlo do Evropy 220 054 imigrantů a utopilo se jich ve Středozemním moři 1917,“ podotýká statistika ZDE.

Vedle pravicového extremismu se v Česku letos zklidnila i krajní levice. Ta se podle vnitra soustředila na dění kolem centra Klinika a na podporu Martina Ignačáka, který je vazebně stíhaný za přípravu teroristického útoku na vlak.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…