Migrant ve Švédsku brutálně zavraždil dobrovolnici. Do vězení nepůjde, byl prý traumatizovaný

13.08.2016 6:05

Somálský migrant, který ve Švédsku v lednu ubodal dvaadvacetiletou dobrovolnici Alexandru Mezherovou, se vyhne vězení. Soud ho totiž poslal jen na tři roky do psychiatrické léčebny, jelikož údajně jednal pod vlivem traumatizujících zážitků ze své vlasti. Informuje Breitbart.com.

Migrant ve Švédsku brutálně zavraždil dobrovolnici. Do vězení nepůjde, byl prý traumatizovaný
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.
reklama

Somálec Youssaf Nuur se po vraždě Mezherové nejprve vydával za -náctiletého, lékařská prohlídka však odhalila, že je mu přinejmenším 20 let a tudíž šel před soud.

V průběhu sedmi měsíců byl obviněn ze zabití, z napadení a pokusu o napadení, a navzdory všem snahám státního zástupce dostat jej za mříže, poputuje Nuur pouze do rukou psychiatrů na dobu tří let.

Soudce totiž uznal argument Nuurova obhájce, že celá situace byla pouze „nehoda“ a Nuur nechtěl Mezherovou zabít. „Mohla to být velmi nešťastná nehoda,“ tvrdil obhájce Claes Kennedy s tím, že jeho klient náhodně pobodal Mezherovou, když se s ní přetahoval o nůž. Státní zástupce připomněl, že Nuura muselo po činu zadržet několik dalších lidí, kteří čekali na příjezd policie.

Celý text zde

Největší zklamání z verdiktu soudu však zažívá rodina zavražděné dívky. „Soud nevěří, že šlo o vraždu, ale my ano. Z toho budeme vycházet,“ řekl švédskému tisku právník rodiny Hans Gaestadius.

Nuur však podle rozhodnutí soudu byl a stále je mentálně narušený a tudíž mu byla nařízena tříletá psychiatrická péče. Podle švédské kanceláře soudního lékařství trpí depresemi a myšlenkami na sebevraždu.

V případě, že bude nakonec z odborné péče propuštěn, bude deportován a bude mu zakázán vstup do Švédska až do roku 2026. Rodině oběti má přitom zaplatit pokutu ve výši 860 tisíc korun, sám však žádný majetek nemá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

14:50 Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

Nového ombudsmana Stanislava Křečka je stále plný mediální prostor. Interview s ním nabídl i server …