Milan Chovanec promluvil: Vstup do Babišovy vlády byla chyba. Ale kritizovat ji začnu až po volbách

23.09.2018 7:28

Exministr vnitra a někdejší zastupující předseda ČSSD Milan Chovanec nyní kandiduje do zastupitelstva v Plzni na jednom z posledních míst. Ambice být zvolený ale podle svých slov stejně nemá. V rozhovoru pro deník MF DNES také uvedl, že vstup do vlády byla chyba, ale kritizovat bude až po volbách. Informaci zvěřejnil server iDNES.cz.

Milan Chovanec promluvil: Vstup do Babišovy vlády byla chyba. Ale kritizovat ji začnu až po volbách
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Milan Chovanec na sjezdu ČSSD.

I když je Chovanec předsedou plzeňské ČSSD, na kandidátce je až na třiačtyřicátém místě. Za ním jsou už jen čtyři lidi. Původně byl přitom Chovanec úplně poslední. „Nějací lidé ale ustoupili, takže jsem se o pár míst posunul,“ sdělil Chovanec a objasnil, proč se na poslední místo kandidátky nechal napsat. „Když je straně špatně, tak jsem aspoň svojí účastí na kandidátce chtěl ukázat, že tady jsem a se stranou funguju,“ řekl s tím, že když jej kolegové požádali, aby kandidoval, tak řekl, aby jej dali posledního. „Nic víc v tom není,“ dodává.

To potrvzuje i tím, že pro své zvolení skutečně nic moc nedělá a na billboardy s jeho podobiznou v podstatě nenarazíte. Přesto někteří z jeho okolí v loňském roce uváděli, že by Chovanec mohl mít zájem kandidovat coby jednička na primátora Plzně, sám to ale vyvrací. „Máme Martina Zrzaveckého, který dělá primátora dobře. Tak mu to přece nebudu brát, ne?“ zdůraznil v MF DNES Chovanec.

Jiný pohled na věc však prý nabídli dva nejmenovanní, ale vlivní zákulisní hráči. Jeden je z prostředí plzeňské politiky, druhý blízký vedení ČSSD. „Milan tuší, že to bude průšvih. Kdyby byl lídrem, byl by to nejspíš obrprůšvih. Takto nemá co ztratit,“ odhalil svůj názor člověk z centrály socialistů.

Naopak v Plzni za svým krajským šéfem stojí, což potvrzuje i podpora, jakou tam Chovanec dostal, když jako jediný socialista odmítl hlasovat pro vládu s ANO opřenou o komunisty a do Sněmovny ten den nepřišel. Mezi členy mu prý rozhodně autorita neklesá. „Když vstoupí do místnosti, všichni zmlknou. Kdyby byl na jiném z vyšších míst než na prvním, také by to vypadalo špatně. Navíc čert ví, co by Andrej začal vyvádět, kdyby byl jedničkou,“ míní jeden z Plzeňanů.

Původní zdroj ZDE

Svůj názor, že byl vstup ČSSD do vlády Andreje Babiše chyba, Chovanec nezměnil. Více se k tomu ale zatím vyjadřovat nechce, alespoň do komunálních voleb. „S řadou věcí, které se dějí, hrubě nesouhlasím. Ale do komunálních voleb budu mlčet, nechci před nimi stranu poškozovat,“ řekl na závěr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…