Milan Knížák natřel najednou Sorose i Zemana. Ten druhý mu prý připomněl dětství s Klementem Gottwaldem

19.05.2017 10:51

Profesor Milan Knížák se vysmál čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. Za jeho slova o americkém miliardáři maďarského původu Georgi Sorosovi. Na frak ovšem dostal i prezident Miloš Zeman. Kvůli lidem jako Schwarzenberg a Zeman doporučuje pan profesor lidem, aby nečetli noviny a nedívali se na televizi.

Milan Knížák natřel najednou Sorose i Zemana. Ten druhý mu prý připomněl dětství s Klementem Gottwaldem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák
reklama

Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro agenturu Bloomberg prohlásil, že střední Evropa stále ještě potřebuje lidi, jako je americký miliardář maďarského původu Geoge Soros. Ten ještě jako dítě utekl před nacismem a komunismem ze své země, a právě proto se rozhodl hájit demokratické principy. Dnes je podle Schwarzenberga lidí jako Soros znovu zapotřebí, protože se k moci derou autoritářští vládci.

Profesor Milan Knížák však nabízí trochu jiný pohled na Sorose. Připomíná, že maďarský miliardář se chtěl po sametové revoluci napevno usídlit i v České republice, jenže žádal takové podmínky, o kterých se jiným vysokým školám nemohlo ani zdát. Někdejší rektor jedné takové vysoké školy Knížák o tom ví své. Nemluvě o tom, že George Soros opakovaně kritizoval prezidenta USA Donalda Truma a útočí i na maďarského premiéra Viktora Orbána. Přitom by mu podle Knížáka měl spíš děkovat za to, jak chrání Maďarsko.

Celé vyjádření Milana Knížáka naleznete ZDE.

 Knížák se ale pustil i do prezidenta Zemana.

„V televizi běží již několik týdnů pořad s prezidentem republiky Milošem Zemanem, který moderuje nevýrazný, až bezradný ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup, který se chová k Zemanovi víc než servilně a bojí se ho zeptat na věci, které by eventuálně mohly být panu prezidentovi trochu nepříjemné. To není žádný duel ani diskuze, jen pan učitel poučuje svého natvrdlého žáka. Zeman vystupuje jako děd Vševěd, pokyvuje hlavou a kazatelsky dává panu Soukupovi najevo svou genialitu. S vážnou tváří a pomalým důrazným hlasem, který mně připomíná projevy Klementa Gottwalda, jež jsem v dětství z rádia slýchával, vypouští z úst hlouposti a nehoráznosti, které nám předkládá jako nepsané zákony. Mám pocit, že si pan prezident myslí, že jsme národ idiotů. Jen aby se nepřepočítal. Možná, že mu my, idioti, v příštích volbách řekneme NE,“ napsal Knížák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…