Milan Kohout ohlásil kandidaturu na Hrad. A přinesl něco, co nepotěší Schwarzenberga a Babiše

13.09.2016 18:04

KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout se vrátil k události z minulého týdne, kdy ministr financí Andrej Babiš o táboru v Letech prohlásil, že nebyl koncentračním, ale jen pracovním. Snesla se na něho za to kritika z řad politiků i veřejných osobností. Nyní se k nim přidal i Kohout, který Babišovi odhaluje historii tábora v Letech, se kterou má co do činění i rodina Karla Schwarzenberga. Zcela závěrem také oznamuje svou kandidaturu na prezidenta.

Milan Kohout ohlásil kandidaturu na Hrad. A přinesl něco, co nepotěší Schwarzenberga a Babiše
Foto: Archiv MK
Popisek: Performer Milan Kohout (vlevo)
reklama

„Neb toto zvíře, jímž tvá vznikla bída, zde nepropustí žádné duše živé, tak brání, že jí smrtí cestu hlídá.” (Dante Alighieri, Božská komedie. Peklo.)

Před pár dny prohlásil Andrej Babiš, že krutý vyhlazovací koncentrační tábor v Letech vlastně koncentrákem nebyl. Tento trouba, jehož mozek je redukovaný na kalkulačku počítající jen poměr zisků a prodělků jeho kapitalistických podniků, prohlásil: „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali,“ řekl ministr při debatě s občany. „To, co píší v novinách ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam.“

Tak to dopadá, když si lidi zvolí připitomělého, bezohledného a nevzdělaného kapitalistického kšeftaře s uzeninami, který bere lidský život jen jako „lidský zdroj“ v kapitalistickém stroji na kradení cizí lidské práce.

Co je však ještě strašnější, je, že takovéto „názory“ špičkových politiků jasně svědčí o hrůzném posunu celé společnosti k nacistickým, rasistickým a xenofobním postojům. Stejné postoje se do české společnosti nastěhovaly také před druhou světovou válkou a vedly k obrovské kolaboraci s německou okupační říší. Tyto postoje se zasloužily o smrt osmdesáti milionů lidí v nesmyslné druhé světové válce vyvolané západní civilizací.

Tenkrát si také lidé ve vládě mysleli, že kdo „nepracuje pro kapitalismus“, tak by měl být konečně (!!!) vyřazen z evropské „honosné eugenistické křesťanské společnosti“ (10. ledna 1941 se uskutečnila česká konference o zřízení kárných pracovních táborů, na níž nebyl přítomný žádný Němec, pouze Češi. Tato schůze předcházela schůzku německých pohlavárů v berlínském Wannsee House 20. ledna 1942, na které naplánovali zavraždění všech Židů). Společnosti, která se vyznamenala vybudováním továren na vraždění lidí a jejich spalováním po milionech v kapitalistickými firmami vyráběných a dodávaných kremačních pecích. Společnosti, na kterou jsme tak hrdi a nechceme její čistotu zaneřádit nějakými přistěhovaleckými uprchlickými „čmoudy“.

Tehdejší Babišové si určitě pochvalovali, jak jsou jejich firmy výdělečné.

Nevěřím, že si Babiš nezjistil alespoň základní informace o českých koncentrácích za druhé světové války.

Ten v Letech, o kterém se tento velkokapitalistický zloděj zmiňuje, byl zřízen ještě před 15. březnem 1939 a o jeho vznik se významně zasloužil kníže Karel VI. Schwarzenberg (otec současného Karla Schwarzenberga), na jehož pozemcích byl postaven (dodal materiál a nechal si ho úřady zaplatit). V prosinci 1939 totiž sněhová bouře zle poničila lesy na jeho panství a on potřeboval levnou pracovní sílu k odklízení škod. Poprosil tedy úřady o vybudování pracovního tábora, ve kterém pak využíval otrockou práci vězňů (většinou Romů, ale i Židů a dalších „asociálů“) pro práci v jeho lesích a dolech jeho rodinných podniků. Jen pro zajímavost – Schwarzenbergovy pozemky se dostaly pod nucenou správu Němců až v prosinci 1942.

Je zajímavé a značně podezřelé, proč se někdo nezajímá o to, jestli zrestituované majetky po Karlu Schwarzenbergovi by neměly být zabaveny pro možnou spolupráci jejich bývalého majitele s nacismem.

To byly asi ty časy, kdy Romové pracovali, jak říká Babiš.

Babiš určitě ví, že koncentrák v Letech, ze kterého byly vypravovány transporty Romů do Osvětimi, byl jen pod českou protektorátní správou a jen s českými dozorci (!!!), kteří tam páchali šílená zvěrstva, a nikdy nebyli potrestáni. Tábor fungoval do roku 1943, kdy byla většina zbývajících vězňů převezena do koncentračního tábora Osvětim a tam krutě zavražděna (Více ZDE).

Ostatně, nechme čtenáře, aby si sami vytvořili názor na podmínky, které v „pracovně ozdravném“ koncentráku v Letech panovaly.

Zde je kniha (Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná 1992–1995, Autor: Paul Polansky), která o tom pojednává, a opsal jsem z ní otisk originální zprávy vyňaté z knihy Juraje Červenky, kde se cituje zpráva předního mikrobiologa Patočky o situaci v táboře Lety u Písku:

„...Cigánské děti, okrem dvojčiat a práceschopné mládeže boli oddelené od rodičov v osobitých velkých dvoch barákoch, kde na pričiach pokrytých zhnilou slamou boli zvačša ponechané svojmu osudu.

Asi trikrát denne cigánská žena prinesla hrniec akéhosi jedla, ktoré rozdelovala pri okraji priče. Spomínám si, že jen pohyblivé a zdravé deti priliezli k okrajom a zmocnili sa čiastky pokrmu neuveritelne pripraveného.

Deti zjavně choré a slabé sa k jedlu prakticky vobec nedostali.

Pri tomto „stravovaní“ cigánských detí, ktoré bolo skor podobné zle vykonávanému krmeniu zvierat v zoologickej zahradě, som si všimol, že vačšina detí je oblečená v rozpadavajucich sa košeliach a niektoré boli uplne nahé.

Jedinou prikrývkou tohto detského stáda bola velká celtová plachta, ktorá samozrejme pre všetkých nestačila, takže si ju navzájom preťahovali a to nielen rukami, ale aj zubami.

Vatčšina detí kalila a močila pod sebe, pretože v tomto zrejme improvizovaném baraku nebolo postarané o záchodky.

Aby som zistil skutočný stav hygieny pod celtou, odkryl som ju v celom rozsahu. Prvé, čo som si s hrůzou uvedomil, bol rad detských mrtvoliek, ktoré ležali medzi deťmi a druhý, azda tým hroznejší pohlad bol na deti zrejme v agonii, niekteré eště v horučkách so strašlivými gangrénami zachvacujucimi celů dolnů končatinu. Spomínam si dodnes jasne, že sa tu prede mnou otvoril obraz, ktorý čo do hrozy predstihol Danteho opisy pekla...“

Mimochodem, Babišův neuvěřitelně arogantní rasisticko-xenofobní tlach o utrpení Čechů jiné etnicity za druhé světové války mě donutil k rozhodnutí, abych kandidoval na prezidenta Čechie.

Jelikož je xenofobie a rasismus rozšířen mezi naší politickou elitou jak mor, rozhodl jsem se rozjet předvolební kampaň bezodkladně a s patřičným předstihem.

Většina české společnosti jistě přivítá můj volební program rasového a etnického oživení naší společnosti postaveném na hojném přistěhovalectví z jiných kultur a okamžitém masovém přijímání trpících uprchlíků z válek, které jsme pomohli vyvolat.

Již je načase, aby se Česko očistilo od sobeckých, xenofobních, rasistických, nacionalistických a imperialismus západní civilizace podporujících představitelů a nastoupila nová generace lidí, kteří jsou internacionalisté, věřící v univerzálnost lidských práv a nechtějící naši zemi obehnat odpornými segregačními ostnatými ploty, tak neblaze proslulými v dobách nedávných.

S pozdravem „za Česko mnohobarevné“, a tudíž kulturně nesmírně obohacené.

P. S.: Jen pro zajímavost, tady jsem se snažil opláchnout Babišův mozek od nánosů kapitalistického kšeftařského znečištění. Leč marně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…