Miliardář Achmetov opět volá do boje proti "bandě přivandrovalců"

21.05.2014 15:00 | Zprávy
autor: vam, čtk

Nejbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov vyzval zaměstnance svých podniků na východě Ukrajiny k dalším protestním akcím proti aktivistům samozvané Doněcké lidové republiky. Vůdce proruských radikálů v prohlášení označil za "bandu přivandrovalců, kteří obelhávají národ". Každý den by se podle Achmetova na východě země měla konat tříhodinová výstražná stávka.

Miliardář Achmetov opět volá do boje proti "bandě přivandrovalců"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Achmetov v Doněcké a Luhanské oblasti ovládá velkou část mohutných strojírenských a hutních závodů a dolů s přibližně 300.000 zaměstnanců. V úterý v poledne na jeho výzvu krátce stávkovala velká část z nich, k protestu se připojily doněcké komunální služby, pravoslavné kostely i činovníci populárního fotbalového klubu Šachtar.

"Doněcká lidová republika obelhává národ. Je to banda přivandrovalců, kteří si za rukojmí vzali celý Donbas a terorizují ho," uvedl miliardář v prohlášení, které na webu zveřejnila jeho finanční skupina System Capital Management.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Honzo, ty už se mnou nemluvíš?“ Chaun potkal Hřebejka, pak došlo na dezoláty a zrůdy

20:34 „Honzo, ty už se mnou nemluvíš?“ Chaun potkal Hřebejka, pak došlo na dezoláty a zrůdy

Promítání snímku Velký vlastenecký výlet, který má přibližovat reakce lidí, „kteří podlehli dezinfor…