Miliardář Janeček chce kandidovat na prezidenta. Národu nabídne nový volební systém, který otestuje v hudební anketě

27.09.2021 17:32 | Ze sítí

Miliardář Karel Janeček přemýšlí nad prezidentskou kandidaturou. Chce být připraven i na předčasné volby, kdy by rád prosadil metodu D21. V ní by měl volič více hlasů. Píše to server iDnes.cz s odvoláním na server Lidovky.cz.

Miliardář Janeček chce kandidovat na prezidenta. Národu nabídne nový volební systém, který otestuje v hudební anketě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Janeček

„Přemýšlí nad tím," řekl člověk z Janečkova okolí k možné Janečkově kandidatuře. Dokonce už si k tomu prý nechal vypracovat průzkum. Sám Janeček zatím věc nekomentoval.

Janeček v souvislosti s volbami považuje za nutné prosazení nové volební metody D21. Tu poprvé představil v říjnu 2012. Hlasujícím umožní lépe vyjádřit své preference a přinese podle něj spravedlivé výsledky. V systému jsou i minusové hlasy.

Podle něj se pak nemůže stát, že se většina spojí za jedním autoritářem. Metodu chce nyní ozkoušet v nadcházejícím ročníku hudební ankety Český slavík. Janeček je jejím novým generálním partnerem.

Janeček zároveň míní, že na české politické scéně chybí autorita, jež by dokázala oslovit lidi mimo stranické struktury.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…