Miliardářovo ,,Zelené ch*aní": Je z toho aféra

12.06.2019 10:07

Greenpiss. Tak se jmenuje facebooková stránka, která si dělá legraci z různých ekologických aktivistů a podporovatelů zelené politiky. V překladu toto spojení znamená „zelené ch*aní". Terčem posměchu je mimo jiné také švédská aktivistka Greta Thunbergová. Píše o tom server Echo24.cz.

Miliardářovo ,,Zelené ch*aní": Je z toho aféra
Foto: Greenpeace ČR
Popisek: Greenpeace ČR, logo.

Ekologové se proti této stránce snaží bojovat, protože podle nich se snaží pouze lovit fanoušky a škodit samotné organizaci Greenpeace. Server Aktuálně.cz pak uvádí, že za doménou stojí český podnikatel Pavel Tykač. 

Své stanovisko například stránka Greenpiss uvádí k tomu, že na jedné ze škol byla šikanována dívka za  to, že se odmítla účastnit studentské stávky za klima. Stránka v tu chvíli hovoří o „gretenismu“ měnícím se v „gretofašismus“. „Kdo nejde s nimi a odváží se nesouhlasit, toho zadupou do země. A troufají si dokonce i na děti, hrdinové. Ale to u zeleného hnutí zas tak moc nepřekvapuje,“ uvádí stránka.

„Samozřejmě kampaně, které se snaží poškodit naši organizaci, sledujeme a snažíme se rozkrýt, kdo za nimi stojí. Například již dříve jsme upozorňovali na podezření, že si firmy Pavla Tykače platí kromě PR specialistů i internetovou trollí farmu,“ uvedl v této souvislosti mluvčí organizace Greenpeace Lukáš Hrábek a dodal, že zatím jejich organizace nechce trávit čas tím, že by jejich aktivity nějak více řešila.

„Máme vlastní cíle, vlastní práci a vlastní plány, kterých chceme dosáhnout. Tykačovy PR agentury pro nás nejsou partnerem k diskusi,“  dodal. 

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

9:21 V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

V Polsku už je jasno. Prezidentem zůstane 48letý konzervativec Andrzej Duda. Porazil svého oponenta …