Milion chvilek osloví i starší! Minář řekl víc. Překvapivé novinky

19.11.2019 7:32 | Zprávy
autor: vef

Šéf spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se v rozhovoru pro Deník N rozhovořil o tom, že boj proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) bude ještě dlouhý. „Nečekáme, že Babiš sklapne podpatky a rezignuje,“ podotkl Minář, jenž chce oslovovat svými akcemi i starší. Zároveň také hovořil o tom, s jakými výhrůžkami se potýkal - mimo jiné i týkajících se zmrzačení.

Milion chvilek osloví i starší! Minář řekl víc. Překvapivé novinky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na pražské Letné

Minář již v sobotu před zaplněnou Letnou hovořil o tom, že v dalších případných protestech budou kreativnější. „Budeme hledat takový model protestů, abychom na každý týden nemuseli svolávat lidi na Letnou,“ poznamenal Minář, jenž chce, aby tlak rostl nejen skrze počet, ale právě i díky kreativitě. Účast na Letné jej velmi pozitivně překvapila.

Na Letné padla vůči premiérovi ultimáta – aby vyřešil střet zájmů, odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (ANO) a odstoupil. Babiš následně vzkázal, že nic z toho nevyslyší.

„Nečekali jsme, že sklapne podpatky a do druhého dne rezignuje. Ale to, že neodstoupí on, neznamená, že rezignujeme my. Budeme dál trvat na nepřijatelnosti jeho střetu zájmů a jeho setrvání v premiérské funkci. Jen ho upozorňujeme, že pokud z toho nevyvodí důsledky, budeme prostě pokračovat. Je to apel směrem k němu,“ uvedl. Svými akcemi chce hnutí přitáhnout i starší občany, mladí lidé už se prý díky nim o politiku stále více zajímají. Například i tak, že jsou jejich místními koordinátory.

Závěrem pak přiznal, že před demonstrací na Letné dostávali výhrůžky, dokonce i hrozby fyzickou likvidací či zmrzačením. „Jsou to anonymy. Už dříve jsme to řešili s policií, a nepodařilo se jim nikoho dohledat,“ uzavřel.

Do Prahy na Letnou dorazilo v sobotu až 300 tisíc lidí, aby si připomněli třicáté výročí pádu komunistického režimu a protestovali proti nynějšímu stavu politiky. Akci pořádal právě spolek Milion chvilek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Média

Chápu vás dobře, že podle vás jsou to média, která ovlivňují občanskou soudružnost a útoky na ně, ji narušují? Nemyslíte, že ji narušujete hlavně vy politici těmi svými neustálými útoky na sebe i na lidi. Právě ODS občany dost ráda nálepkuje, což je podle mě špatně a nemyslím si, že vám to přiláká v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář v úzkých. Hádají se ti, za které kope

10:20 Minář v úzkých. Hádají se ti, za které kope

Spor Václava Moravce a České televize se rozjíždí. Už teď se na tomto sporu prý ukazuje reálná situa…