Miloš Zeman a ČSSD: Bývalý poslanec a dnes známý právník rozebral, proč strana dopadne špatně vždycky, když na prezidenta útočí

27.08.2017 22:04

Někdejší poslanec za ČSSD, právník Zdeněk Koudelka, na blogu serveru Aktuálně.cz uveřejnil článek, v němž spočítal velké politické úspěchy prezidenta Miloše Zemana. Posléze varoval sociální demokracii, že se nemá stavět proti prezidentu Zemanovi. Pokud to strana přece jen udělá, prý na to tvrdě doplatí.

Miloš Zeman a ČSSD: Bývalý poslanec a dnes známý právník rozebral, proč strana dopadne špatně vždycky, když na prezidenta útočí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Koudelka

Zdeněk Koudelka zavzpomínal na dobu, kdy Miloš Zeman jako předseda ČSSD vyhrál volby, když získal přes 30 procent hlasů a díky opoziční smlouvě sestavil vládu. Takovýhle volební výsledek ukazuje, že Zeman oslovil velké množství levicově naladěných voličů. Když kandidoval na prezidenta, v prvním kole voleb získal přibližně čtvrtinu odevzdaných hlasů. To ukazuje, že si vysokou podporu levicových voličů udržel i po letech.   

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zato sociální demokracie voliče ztrácí. Její podpora od roku 2010 neustále klesá. Část levicových voličů se od ČSSD odklonila a přešla k hnutí ANO. To je také důvod, proč šéf hnutí ANO Andrej Babiš nehodlá stavět proti Miloši Zemanovi svého vlastního prezidentského kandidáta. Nechce si znepřátelit levicové voliče.  

Většinovou podporu má prý Zeman i u většiny členů ČSSD. Jen vedení strany se podle Koudelky staví proti Miloši Zemanovi, a pokud s tím nepřestane, tvrdě na to doplatí.

„Jestliže se vedení sociální demokracie v Praze rozhodne jít proti Miloši Zemanovi v prezidentské volbě, na Moravě i v podstatné části Čech většina členů i voličů sociální demokracie takový postup odmítne. Naopak hrozí, že budou znechuceni natolik, že svůj nesouhlas s takovým jednáním vyjádří nejen volbou v prezidentských, ale již i v poslaneckých volbách,“ varoval Koudelka.

Celý komentář naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

17:05 Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

Hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Zhodnotil třic…