Miloš Zeman má třikrát menší mozek než Václav Klaus, bylo naznačeno u Jana Krause

10.06.2015 14:00

Mozek exprezidenta Václava Klause je třikrát větší než mozek současného prezidenta Miloše Zemana. V pořadu Show Jana Krause to naznačil neurolog Martin Jan Stránský.

Miloš Zeman má třikrát menší mozek než Václav Klaus, bylo naznačeno u Jana Krause
Foto: red
Popisek: Mozek, ilustrační foto

Stránský pochází z rodiny, která byla na české politické scéně poměrně aktivní. Jeho pradědeček založil Lidové noviny a byl prvním ministrem kultury v Československé republice. Byl také spolužákem našeho prvního prezidenta. Stránského dědeček pokračoval v Lidových novinách, založil také slavný časopis Přítomnost. Během války dědeček působil v exilové vládě v Londýně. Po osvobození Československa se vrátil a byl ministrem spravedlnosti, pak ministrem školství.

Protože se pohádal s Tigridem, přestěhoval se do New Yorku

Stránského otec prý byl rovněž politikem. Později emigroval do západního Německa, kde s Pavlem Tigridem založili československé studio Svobodné Evropy v Mnichově. Poté, co se Stránského otec v Mnichově pohádal s Tigridem, přestěhoval se s Ferdinandem Peroutkou do New Yorku, kde se mu později narodil syn Martin J. Stránský.

Ten se kolem roku 1993 natrvalo vrátil do Česka. V Praze si otevřel lékařskou praxi na Národní třídě, a to v oboru neurologie a interní medicíny. Proslavil se tím, že psal veřejně diagnózu spolu s lékařem Janem Hnízdilem na prezidenta Václava Klause. Nyní napsal také veřejnou diagnózu na Miloše Zemana.

Jestli bude neurologický proces pokračovat, Zemanovy nežádoucí výroky budou čím dál horší

„Je to vaše fandovství dělat ty diagnózy, nebo máme smůlu na prezidenty?“ zajímalo moderátora Jana Krause. „Oboje. Já si myslím, že aby se stal člověk prezidentem v kterékoliv zemi, tak to vyžaduje zvláštní charakter. Určitá dávka narcismu tam musí být,“ řekl Stránský s tím, že současného prezidenta vnímá skutečně jako pacienta. „Tady jsem přesvědčen, a nejsem sám, že se tu jedná o určitý neurologický proces, který se bohužel už myslím ukázal,“ řekl Stránský a podotkl, že bude zajímavé sledovat, jestli tento proces bude pokračovat dál. „Jestli ty nežádoucí výroky budou čím dál tím horší a povede to ke skutečně nějaké mezinárodní ostudě nebo k nějaké negativní aktivitě proti nám,“ podotkl Stránský.

Pozoruhodná byla ta část pořadu, kdy dostal Stránský od Krause za úkol složit model lidského mozku. Při tom se jej Kraus zeptal, které části mozků mají naši prezidenti nemocné. Stránský uvedl, že u Zemana lze dát pryč tu část mozku, která má na starosti rovnováhu. „A tuto frontální část, která má na svědomí sebereflexi, můžeme kladivem trošku poškodit,“ odpověděl s nadsázkou Stránský. Podle něj má Zeman paměť velmi dobrou, „i když je děravá.“

Kraus se pak zeptal na mozek Klause. Ten je podle Stránského třikrát větší, než jaký má Zeman. V případě Klausova mozku prý jde spíš o „vnitřní spoje“. Silné je prý centrum slasti a sebeuspokojení. A také to, které souvisí s propiskami, řekl Stránský v narážce na kauzu „chilské pero“, kdy Václav Klaus ještě ve funkci prezidenta pod dohledem kamer ukradl protokolární propisku.

Celé video zachycující rozhovor Jana Krause a Martina J.Stránského 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

20:53 „Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

„Když to řeknu pocitově, zaznamenali jsme před pár lety, před covidem, na Letné obrovské davy lidí, …