Miloš Zeman v České televizi: Příl bych si, aby stejně jako Babiše prověřili politiky, kteří privatizovali

1. 2. 2017 22:39

Prezident Zeman poskytl rozhovor České televizi, a ta z něj "pustila" ochutnávku. Vložil se mimo jiné do kauzy týkající se majetkových poměrů miliardáře a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Pokud se Andrej Babiš chystá svůj majetek podrobit auditu, pak by podle Zemana měli stejnou proceduru absolvovat i další politici.

Miloš Zeman v České televizi: Příl bych si, aby stejně jako Babiše prověřili politiky, kteří privatizovali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo za účasti Andreje Babiše. Při této příležitosti pokřtil samce klokana rudokrkého jménem Bimbo
reklama

„Velmi bych si přál, aby příjmy některých našich zatím nejmenovaných politiků byly audity prověřeny se stejnou důkladností jako příjmy Andreje Babiše,“ uvedl prezident. „Jsou politici, kteří se mohli obohatit na různých privatizačních zakázkách a na různých poměrně podivných transakcích, které v minulých letech proběhly,“ doplnil.

Celý článek naleznete zde.

Miloš Zeman tak nikoli poprvé souzní s Andrejem Babišem. Ten přislíbil, že svůj majetek předloží auditorům, ale k témuž vyzval i premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska a předsedu ODS Petra Fialu.

Před časem Zeman vetoval novelu zákona o střetu zájmů, která zasáhne především Andreje Babiše. Sněmovna však hradní veto přehlasovala.

Pokud by kvůli nesrovnalostem v Babišově majetku padla vláda, Zeman je připraven sestavit úřednickou vládu, jak to učinil i v roce 2013, kdy jmenoval úřednickou vládu dnešního guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka. Kabinet bez důvěry následně dovedl Českou republiku k předčasným volbám. Zeman je ovšem přesvědčen, že podruhé k ničemu podobnému nedojde. Pár měsíců před volbami politici nezboří vládu, protože riskují, že by vypadali směšně. A směšnost je podle Zemana něco, co voliči neodpouštějí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Současně s tím se Zeman domnívá, že by Babiš neměl opouštět vládu, dokud se jeho případ nevyjasní. Podle vlastních slov nechce hrát roli soudce. Babiš tedy získal čas prokázat, zda měl dost peněz na nákup balíku dluhopisů Agrofertu, nebo mu chybělo takřka 150 milionů, jak to spočítal server Echo24.cz. Babiš trvá na tom, že měl peněz dost, protože kromě zdanitelných příjmů měl k dispozici i příjmy nedaněné.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…