Miloši, Miloši! Premiér Sobotka to prý zkouší na Zemana, protože se bojí Babiše. Noviny slyšely více

03.01.2017 7:55 | Zprávy
autor: vef

Sociálnědemokratický premiér Bohuslav Sobotka udělal vstřícný krok vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Změnil svůj názor ohledně interního referenda k výběru kandidáta pro prezidentské volby. Jak píší dnešní Lidové noviny, Hrad reaguje chladně.

Miloši, Miloši! Premiér Sobotka to prý zkouší na Zemana, protože se bojí Babiše. Noviny slyšely více
Foto: pppartners.cz
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil AČR v Ostravě

Tento vstřícný Sobotkův krok vůči hlavě státu není prvním – již na podzim se například sešel se Zemanem v Lánech, aby s ním konzultoval plánované změny ve vládě. Sobotka si totiž jasně uvědomuje, že to poslední, co by nyní jeho strana potřebovala, jsou hádky s prezidentem. 

„Sblížení s Milošem Zemanem by pro ČSSD bylo výhodné. Hádat se s prezidentem v kampani by pro naši stranu bylo špatné. Možná právě proto se takto předseda rozhodl. Nedokážu si představit, že bychom byli ve sporu s prezidentem a ještě měli soupeřit s Andrejem Babišem,“ řekl poslanec Jan Birke. Souhlasí i poslanec Jeroným Tejc, který uvedl, že je správné, bude-li Zeman kandidovat, aby o něm členové mohli hlasovat. 

Sobotka však není jediný, kdo o přátelský vztah se Zemanem usiluje. Snaží se právě i ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Ten referendum považuje za nedůstojné. „Nejsem si jistý, jestli je dostatečně důstojné, aby pan prezident soutěžil s dalšími kandidáty ČSSD. Tedy ze strany, kterou v minulosti vytáhl ze dna a dostal do Strakovy akademie,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…