Milouš Jakeš hájil EU. A začalo to padat...

02.05.2019 7:35

97letý někdejší komunistický předák Miloš Jakeš se na prvomájové komunistické manifestaci rozhodl překvapit. Řekl totiž, že vstup Česka do Evropské unie byl správný krok. „EU je třeba reformovat, a ne rušit,“ sdělil také Jakeš. Jeho slova sdílela na Twitteru novinářka Českého rozhlasu.

Milouš Jakeš hájil EU. A začalo to padat...
Foto: Vít Hassan
Popisek: Miloš Jakeš
reklama

Následně se k nim vyjádřil komunistický poslanec Jiří Dolejš na svém twitterovém účtu. „Z KSČ vyloučený Jakeš varuje před czexitem. Starý pán rozumnější než někteří eurofobové,“ poznamenal.

Z KSČ vylouceny Jakeš varuje před czexitem - starý pán rozumnější než někteří eurofobove https://t.co/058nmVShrb

— Jiri Dolejs (@DolejsJiri) 1. května 2019

Jakešova slova okomentoval také bloger z Ostravy Petr Sedláček. „Tak ti, co to dneska v Bruselu vedou, jsou stejní internacionální marxisté jako zde asi nesmrtelný soudruh. Takže jeho spokojenost je pochopitelná,“ poznamenal.

Politické strany prvomájové akce využily jako kampaň před blížícími se volbami do Evropského parlamentu i k připomenutí 15 let od vstupu Česka do Evropské unie. Konflikty provázely pražskou akci komunistů, na niž dorazili někteří kandidáti KSČM ve volbách do Evropského parlamentu. Na řečníky pískali a křičeli protikomunističtí demonstranti, kteří nad schody kostela Nejsvětějšího srdce Páně rozvěsili transparenty s nápisy jako Komunisté jsou vrazi, Rudý zrůdy či transparent kladoucí rovnítko mezi symboly srpu a kladiva a hákového kříže. Proslovy narušovali skandováním hesel.

Po akci se strhla slovní potyčka mezi příznivci a odpůrci komunistů. Starší muž, podle svědků sympatizant komunistů, použil vůči jednadvacetiletému demonstrantovi pepřový sprej. Policisté útočníka vzápětí po činu zadrželi a později konstatovali, že se dopustil přestupku, případ proto předali ke správnímu řízení. Mladíka, kterého sprej zasáhl, ošetřili na místě záchranáři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jsou ty krávy?!” Jakešův rok starý projev. A po jeho smrti všichni promluvili

7:41 „Kde jsou ty krávy?!” Jakešův rok starý projev. A po jeho smrti všichni promluvili

Reakcí na smrt Miloše Jakeše se na internetu sešlo požehnaně. Od pochvalných po odsuzující. Od posla…