Toto pondělí se opět sejde tripartita, aby se začala zabývat novým návrhem vlády na novelu zákona na zvýšení minimální mzdy. Novela by měla začít platit od 1. 1. 2018. Minimální mzda zažívá s vládou premiéra Sobotky doslova turbulentní období. Pokud se za vlády ODS nehnula ani o jediné procento, tak se její hodnota za poslední 4 roky zvýšila o více než 40 %. Pondělní návrh je dalším meziročním skokem o 11 %, což představuje navýšení o 1200 korun, o dalších 11 procent. Komu se zvedl plat o 40 procent za poslední 4 roky? Učitelům? Lékařům? Nikdo mě nenapadá.