Minimální mzda, cesta do pekel?

29.05.2017 8:00 | Zprávy

Toto pondělí se opět sejde tripartita, aby se začala zabývat novým návrhem vlády na novelu zákona na zvýšení minimální mzdy. Novela by měla začít platit od 1. 1. 2018. Minimální mzda zažívá s vládou premiéra Sobotky doslova turbulentní období. Pokud se za vlády ODS nehnula ani o jediné procento, tak se její hodnota za poslední 4 roky zvýšila o více než 40 %. Pondělní návrh je dalším meziročním skokem o 11 %, což představuje navýšení o 1200 korun, o dalších 11 procent. Komu se zvedl plat o 40 procent za poslední 4 roky? Učitelům? Lékařům? Nikdo mě nenapadá.

Minimální mzda, cesta do pekel?
Foto: Roman Šulák
Popisek: Mzdy - ilustrační foto

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …