Toto pondělí se opět sejde tripartita, aby se začala zabývat novým návrhem vlády na novelu zákona na zvýšení minimální mzdy. Novela by měla začít platit od 1. 1. 2018. Minimální mzda zažívá s vládou premiéra Sobotky doslova turbulentní období. Pokud se za vlády ODS nehnula ani o jediné procento, tak se její hodnota za poslední 4 roky zvýšila o více než 40 %. Pondělní návrh je dalším meziročním skokem o 11 %, což představuje navýšení o 1200 korun, o dalších 11 procent. Komu se zvedl plat o 40 procent za poslední 4 roky? Učitelům? Lékařům? Nikdo mě nenapadá.
Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.