Ministerstvo aktualizuje semafor, čeká se zhoršení velké části ČR

11.09.2020 6:50

Ministerstvo zdravotnictví dnes bude aktualizovat tzv. semafor, který na mapě republiky zobrazuje riziko nákazy novým typem koronaviru v jednotlivých okresech. Hlavní hygienička Jarmila Rážová uvedla, že většina okresů se tento týden pravděpodobně přesune do prvního, zeleného stupně rizika a že v druhém, oranžovém stupni budou nejméně tři regiony.

Ministerstvo aktualizuje semafor, čeká se zhoršení velké části ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

Dosud bylo deset zelených okresů, Praha byla jako nejvýznamnější lokální ohnisko covidu-19 v Česku jediná v oranžové barvě, která značí počínající komunitní přenos.

Zelenou barvu, která znamená výskyt nákazy bez komunitního přenosu, dostaly okresy kolem hlavního města, na Vysočině a v Jihomoravském kraji. Patří mezi ně Hodonín, Beroun, Kladno, Mělník, Praha-východ, Praha-západ, Kolín, Příbram, Třebíč a Blansko. Ve zbylých částech země bylo minulý týden podle hygieniků riziko nákazy zanedbatelné.

Od čtvrtka je kvůli zhoršené epidemické situaci povinné nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé zemi. Už od začátku září platila povinnost chránit si ústa a nos při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení.

Ministerstvo zdravotnictví má po ranním zasedání centrálního řídicího týmu zveřejnit také více informací ke způsobu dohledávání lidí po kontaktu s nakaženým a upřesnit pravidla pro karanténu a testování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…