Resort Jaromíra Drábka přišel se zlepšovákem pro rodiče, které nemají kam dávat své malé děti, a tak nemohou pracovat. V budoucnu by své potomky od šesti měsíců do nástupu do školy mohli dávat do tzv. dětských skupin. Firmy by si tuto službu mohly odepsat z daní a byla by vhodnou alternativou k jeslím a školkám, kterých v poslední době ubylo.
V roce 2008 byl v Česku totiž porodní boom, ovšem následující roky počet narozených dětí opět klesal. Proto bylo mnoho školek zavřeno a nyní chybí. Ve školním roce 2010/2011 bylo odmítnuto 39 500 žádostí o přijetí do předškolních zařízení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan