Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu za červen

02.07.2012 8:51

Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledky státního rozpočtu ke konci června. Loni v polovině roku schodek státního rozpočtu klesl pod 63 miliard korun z květnových 81,5 miliardy korun. Letos v květnu byl schodek 79 miliard korun. Na celý rok je schválen rozpočet s deficitem 105 miliard korun.

Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu za červen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek přednášel na právnické fakultě

Hlavní analytik UniCredit Bank Pavel Sobíšek po květnových číslech upozornil, že dosud v žádném z letošních měsíců nebylo patrnější, že se státní rozpočet odchyluje od původních záměrů. Schodek se po pěti měsících roku vyšplhal již na 75 procent výše plánované na konci roku, podotkl.

Příjmy mírně stouply

Celkové příjmy rozpočtu ke konci května meziročně mírně stouply na 399,5 miliardy korun. Schválený rozpočet počítá s růstem o 7,1 procenta, fakticky ale příjmy stouply o 0,1 procenta. Daňové příjmy se zvýšily o 1,1 procenta na 188,7 miliardy korun, schválený rozpočet ale předpokládá růst o 7,3 procenta.

Ministerstvo ke květnovým výsledkům uvedlo, že se v nich negativně projevilo srovnání s vysokým výběrem daně z přidané hodnoty loni v květnu, který byl dán novelou zákona o DPH platnou od dubna 2011. Podle náměstka ministra financí pro daně a cla Ladislava Minčiče bude tento vliv v dalších měsících překonán.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …