Ministerstvo obrany obměňuje vedení, Kříž vede Vojenskou policii

01.06.2015 15:30

Dosavadní politický náměstek ministra obrany Jakub Landovský (ČSSD) se stal náměstkem sekce obranné strategie. Vystřídal tak Daniela Koštovala, který nově povede jako náměstek sekci pro vyzbrojování a akvizice. Novým náměstkem sekce ekonomické a majetkové se stal bývalý výkonný ředitel LOM Praha Pavel Beran. Na tiskové konferenci dnes změny ohlásil ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Ministerstvo obrany obměňuje vedení, Kříž vede Vojenskou policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický
Ministr oznámil také jmenování právníka Pavla Kříže náčelníkem Vojenské policie. Toho do funkce prosazoval právě Stropnický, proti byl v minulosti bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel. 
   
Obměnu na ministerstvu vyvolal odchod Jiřího Borovce, který na vlastní žádost skončil na konci května. Úřad na jeho místo vypsal výběrové řízení, Stropnický se ale nakonec rozhodl místo obsadit Koštovalem. Bude mít nově na starosti nákupy ministerstva, jen letos mají být vypsány zakázky za několik miliard korun. Armáda si tak v příštích letech pořídí třeba více než 60 obrněnců nebo radary, nakupovat se bude i munice. Letectvo by mělo koupit nové víceúčelové vrtulníky, mluví se také o potřebě dalších transportních letadel. 
   
Ministerstvo dlouhodobě bojuje s potížemi při vypisování zakázek. Často bývají rušeny, opravovány a znovu vyhlašovány. Neúspěšné firmy tendry napadají při odvoláních a zdržují tak jejich dokončení. Zástupci úřadu si proto stěžují na legislativu. 
   
Protože od 1. července začne platit služební zákon, budou se muset Koštoval i Landovský zúčastnit nové soutěže, která bude na pozici náměstků vyhlášena.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

7:51 Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský roz…