Ministerstvo práce nekoupí firmu, která zajišťuje výplatu dávek

19.09.2014 14:05

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) už neuvažuje o koupi firmy OKsystem, která mu dodává systém na výplatu sociálních dávek. Kontrakt s firmou prodlouží a na podzim vyhlásí výběrové řízení na nového dodavatele systému, jak už dříve plánovalo. Novinářům to dnes řekla ministryně práce a sociální věcí Michaela Marksová (ČSSD). O možné koupi mluvila ministryně letos v červenci.

Ministerstvo práce nekoupí firmu, která zajišťuje výplatu dávek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová
reklama

„Koupě padla," řekla bez bližších podrobností ministryně. Podle ní ale MPSV s firmou dál jedná o prodloužení současné smlouvy a zároveň připravuje výběrové řízení na nového dodavatele. Předběžné oznámení o tendru chce ministerstvo zveřejnit na konci září. Pokud by v tendru byla vybrána jiná firma, MPSV by smlouvu s OKsystemem zřejmě prodloužilo na roky 2015 i 2016. Podle Marksové by totiž bylo nutné zajistit bezproblémový přechod na nový systém.

Pomocí systému firmy OKsystem vyplácely úřady práce sociální dávky. Po nástupu ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) úřad rozhodl, že firmu bez soutěže vymění a připojil se k jen rámcové smlouvě vnitra s firmou Fujitsu. Antimonopolní úřad ale programy od Fujitsu zakázal ministerstvu používat kvůli pochybení při zajištění dodavatele. Úřady práce se tak musely na přelomu letošního roku vrátit k původnímu OKsystemu, který používaly do konce roku 2011.

Pro údajnou korupci při výměně firem zajišťujících výplatu dávek byl nepravomocně na šest let vězení odsouzen exnáměstek Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Kvůli kauze musel z vedení rezortu odejít také bývalý ministr Drábek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…