Ministerstvo se nebude dál hrabat v žalobě Ondráčkovy neziskovky na Babiše

26.08.2020 6:51 | Zprávy
autor: jav, čtk

Ministerstvo spravedlnosti nebude přezkoumávat rozhodnutí Středočeského kraje, podle kterého premiér Andrej Babiš není ve střetu zájmů. O zahájení přezkumného řízení požádala úřad organizace Transparency International.

Ministerstvo se nebude dál hrabat v žalobě Ondráčkovy neziskovky na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti

Opírala se při tom o stanovisko nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který výslovně označil závěr krajského úřadu za nesprávný. Podle ministerstva však protikorupční organizace neuvedla v podnětu žádné nové poznatky. Podle zákona jí tak ministerstvo ani vyhovět nemohlo, uvedl v tiskové zprávě mluvčí úřadu Vladimír Řepka.

Organizace podle ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) připravila podnět "s neznalostí zákona". "Je s podivem, že právníci této organizace nevědí, že kdybychom vyhověli jejich požadavku, porušili bychom zákon," uvedla.

Středočeský kraj byl odvolacím orgánem ve správním řízení, které se týkalo údajného Babišova přestupku proti zákonu o střetu zájmů. Premiér čelil podezření, že stále ovládá média ze skupiny Mafra spadající pod holding Agrofert, který v roce 2017 vložil do svěřenských fondů. Podle zákona o střetu zájmů nesmí politici vlastnit periodický tisk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Fakt myslíte, že můžeme dohnat Švýcarsko?

Podle mě absolutně ne a ve vystoupení z NATO vidím fakt velké riziko. Ono Švýcarsko má i jinou historii, ty třeba komunisté nezničili. Asi můj dotaz budete ignorovat, jako ostatní, ale i to dost svědčí o tom, jak jste tu údajně pro lidi. Asi jako byla Šichtařová a od ní jsem čekala hodně. Běla

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek nařčen z klamavé reklamy na Letnou

13:14 Milion chvilek nařčen z klamavé reklamy na Letnou

Milion chvilek pár dní před konáním jejich sobotní demonstrace „jede bomby“. Na jeho sítích se jako …