Ministerstvo vnitra musí platit. Kvůli chybám v zakázce přijde o půl milionu

18.12.2013 19:05 | Zprávy
autor: ane, čtk

V zakázce na IT služby související s výplatou sociálních dávek byly chyby. Ministerstvo vnitra dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) půlmilionovou pokutu. Dnes to řekl mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda. Úřad současně vydal zákaz plnění smlouvy, ten platí okamžitě.

Ministerstvo vnitra musí platit. Kvůli chybám v zakázce přijde o půl milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

ÚOHS se případem zabýval opakovaně. Původně mělo za chyby platit půlmilionovou pokutu i Ministerstvo práce a sociálních věcí. Předseda ÚOHS Petr Rafaj resortu v aktuálním rozhodnutí pokutu prominul. Ministerstvo vnitra v případu figuruje jako centrální zadavatel. Pokutě se může bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…