Ministerstvo zaregistrovalo novou církev. Tvrdí, že víra uzdravuje

13.11.2013 22:02 | Zprávy

Česká republika má novou „církev“. Ministerstvo kultury zaregistrovalo subjekt s názvem Nový život. Jeho členové se prohlašují za křesťany. Na našem území tak působí už třicet šest náboženských subjektů, píše iDnes.cz.

Ministerstvo zaregistrovalo novou církev. Tvrdí, že víra uzdravuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dřevěný kříž s Kristem

"Kromě obecného důvodu, že se považujeme za církev, jsme o registraci zažádali v souvislosti se změnami zákona o sdružování,“ uvedl zakladatel křesťanské společnosti Nový život Mikuláš Török. Registraci získali 25. října. „Církev“ vznikla už v 80. letech a doposud působila jako občanské sdružení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

16:30 „Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

Eva Holubová se po nějaké době opět proslavila na sociální síti. Dělá „babičkovský idol“ pro řetězec…