Ministerstvo zatím nezkrátí intervaly mezi dávkami vakcín

06.06.2021 9:21 | Zprávy
autor: čtk

Ministerstvo zdravotnictví zatím nezkrátí intervaly mezi první a druhou dávkou vakcín proti covidu-19 na původní tři či čtyři týdny. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová Radiožurnálu sdělila, že o zkracování intervalů se debatuje, změna ale v současnosti není na stole. Napsal to server iRozhlas.cz. Zkrácení intervalů doporučili odborníci. Podle nich je potřeba, aby lidé v souvislosti s výskytem indické mutace měli co nejdříve plnou ochranu proti nákaze.

Ministerstvo zatím nezkrátí intervaly mezi dávkami vakcín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto

Ministerstvo zdravotnictví intervaly u vakcín od firem Pfizer/BioNTech a Moderna na konci března prodloužilo na 42 dní. Do té doby se očkovalo Pfizerem po 21 dnech a Modernou po 28 dnech. Důvodem byl především nedostatek vakcín a snaha podat co největšímu množství lidí alespoň první dávku očkování. Opětovné zkrácení v poslední době navrhoval například epidemiolog Petr Smejkal, podle serveru také Česká vakcinologická společnost a klinická skupina, která je poradním orgánem ministerstva zdravotnictví.

Úřad pod vedením ministra Adama Vojtěcha (za ANO) chce podle serveru vyčkat, jak to bude s dalšími dodávkami vakcín do ČR. Ministr v pátek České televizi řekl, že Česko nemá přesné informace o tom, kolik výrobci dodají dávek vakcíny proti covidu-19 v červenci, srpnu a dalších měsících. Očekávané červnové dodávky by mohly umožnit očkovat 100.000 dávek každý den.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…