Ministerstvo zdravotnictví chce po Babišovi pro příští rok navíc 1,4 miliardy

14.08.2014 13:13 | Zprávy

Na investice do nemocnic a zlepšení dohledu nad zdravotními pojišťovnami chce vyjednat Ministerstvo zdravotnictví pro příští rok navýšení ze státního rozpočtu o 1,4 miliardy korun, řekla dnes ČTK mluvčí rezortu Štěpánka Čechová. O požadavku se podle ní průběžně jedná, náměstci financí a zdravotnictví chystají podklady pro ministry Andreje Babiše (ANO) a Svatopluka Němečka (ČSSD), kteří by se měli sejít koncem srpna či počátkem září. Jejich dohoda pak bude zveřejněna.

Ministerstvo zdravotnictví chce po Babišovi pro příští rok navíc 1,4 miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

Dosavadní návrh Ministerstva financí přiděluje na rok 2015 zdravotnictví 5,735 miliardy korun, tedy o 636 milionů méně, než má letos. Zdravotnictví spotřebuje za rok 292 miliard, z nich přes 230 miliard hradí zdravotní pojišťovny. Soukromé výdaje, kam se řadí i poplatky pacientů a nákupy volně prodejných léků, přesahují 46 miliard korun ročně.

„Navýšení zhruba o 1,4 miliardy korun žádá ministerstvo jednak na investice do zdravotnických zařízení, jednak na systémová opatření ke zprůhlednění financování - tedy například zlepšení dohledu nad zdravotními pojišťovnami," upřesnila Čechová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn to řekl. A Fiala? Nic. Foldyna je v šoku z premiéra

12:15 Foltýn to řekl. A Fiala? Nic. Foldyna je v šoku z premiéra

V Česku panuje sofistikovaná totalita s lidskou tváří. Lidé jsou obviňováni za své názory, někteří s…