Ministr Blažek dává svým náměstkům odměny ve výši 140 tisíc korun

20.02.2013 12:29

Náměstci ministerstva spravedlnosti si v minulém roce měsíčně přišli na 90 tisíc korun, k tomu ještě dostávali odměny ve výši 140 tisíc korun. Úřad ministra Pavla Blažka (ODS) si platil také poradce na oblast občanského práva a parlamentní agendy. Ti měsíčně dostávali od 10 do 25 tisíc korun. Informuje o tom server lidovky.cz.

Ministr Blažek dává svým náměstkům odměny ve výši 140 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Nejvyšší plat na ministerstvu pobíral 1. náměstek Daniel Volák, který má na starost vězeňství. Na úřad se dostal už s předchozím ministrem Jiřím Pospíšilem (ODS). Volákův měsíční plat přesáhl 98 tisíc korun, k tomu dostal i odměnu 140 tisíc korun.

Velká odměna za důkladné šetření událostí ve vězení

Ministerstvo Volákovo ohodnocení zdůvodnilo serveru lidovky.cz následovně: „Za operativní a důkladné prošetření mimořádné události ve Věznici a ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Opavě – úmrtí odsouzené, za aktivní přístup a koordinaci postupů při řešení nedostatečnosti finančních prostředků ve Vězeňské službě České republiky, za iniciaci zkušebního provozu elektronického monitoringu na průkazném vzorku osob ve spolupráci s Probační a mediační službou.“ Výčet Volákových úspěchů je ještě delší.

Dalším úředníkem s vysokým platem je Radomír Daňhel, náměstek sekce ekonomické a investiční, a Pavel Kasík, náměstek sekce ekonomicko-správní. Oba pobírají 94 tisíc korun měsíčně a i oni dostali odměnu v řádech desítek tisíc korun.

Nejvyšší platy na ministerstvu mají náměstci

K 90tisícovému platu se dostal ještě náměstek legislativní sekce František Korbel a náměstek justiční sekce Filip Melzer. Korbel dostal odměnu 140 tisíc korun za dokončení a spuštění projektu nového obchodního rejstříku či za úspěšné dokončení přípravy návrhu doprovodné legislativy k rektifikaci soukromého práva.

Melzer, který patří k blízkým spolupracovníkům Jiřího Pospíšila, v létě po výměně ministra spravedlnosti rezignoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká.  A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

21:05 Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče

Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho …